červen 2019

Neztratíme se v lese značek

Dopravní soutěž pro žáky 9. tříd

Zkoušeli jste někdy na kole projet po deseticentimetrové lávce? Přes různě velké a různě zapeklité nerovnosti na cestě? Balancovat s kolem pod sebou a míčkem v jedné ruce na šikmé ploše? Slalom?

Tohle a ještě ledacos jiného ovšem čekalo naše deváťáky, kteří za Mánesku bojovali v dopravní soutěži organizované DDM Sluníčko v rámci Týdne mobility. Nejen zmíněné překážky v jízdě zručnosti jim ovšem stály v cestě. Museli prokázat výbornou znalost pravidel silničního provozu v testech - a také v praxi.

Vy, kdo už jste navštívili zrekonstruované dopravní hřiště, jistě víte, že záludností na něm oproti dřívějšku spíš přibylo. A že to množství dopravních značek je opravdu jako les.

Na pěkném 4. místě z něj vykličkovalo družstvo 9. B ve složení Věra, Eva, Vojta a Martin. Ještě lépe dopadlo družstvo 9. A, konkrétně Valča, Tereza a dva Jirkové, které celou soutěž vyhrálo. První cena nebyla ledajaká - sleva na 30% z ceny řidičského průkazu na osobní auto, platná až do roku 2018, kdy jim tak asi těch osmnáct bude.

Vítězům blahopřejeme a všem soutěžícím děkujeme za reprezentaci školy nejen v dopravních předpisech, ale také ve slušném a sportovním chování.

fotky aneb jak jim to slušelo

Okresní kolo fyzikální olympiády

Soutěž Pythagoriáda

Školní kolo soutěže a výsledky okresního kola z 27. 5.2019

Hledáme nejlepšího mladého chemika

V úterý 5. února proběhlo na SPŠ v Otrokovicích regionální finále soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika.

Zeměpisná olympiáda (2019) - školní kolo

Nejpopulárnější olympiáda na škole je úspěšně za námi. Školní kolo zeměpisné olympiády absolvovalo 52 žáků.

Krajské finále ve florbalu chlapců

Poslední dobou je naší škole poctou účastnit se krajského kola ve florbalu v Uherském Brodě. Ne jinak tomu bylo i letos.

V okrsku až třetí, ale v okrese druzí

Tak by se dal charakterizovat náš florbalový výlet 23. ledna do zamrzlých Želechovic, kde se konalo okresní kolo ve florbalu starších dětí.

Máme vítěze okresního kola dějepisné olympiády, stal se jím žák 8. C Filip Hrabal.

V letošním ročníku nazvaném „ Za poznáním, za obchodem i za prací aneb Cesty jako tepny civilizace“

Vánoční šplhoun opět na Mánesce

Kdo si chtěl na poslední chvíli šplhnout u Ježíška, šplhal s námi.

Probouzení skřítka Zimníčka

Komu vlastně vděčíme za to, že začala zima? Našim prvňáčkům!

MasterChef

V listopadu proběhl na naší škole další ročník oblíbené kulinářské soutěže Mastechef. Celkem se zúčastnilo 10 týmů, které si pro porotu připravili jedno hlavní jídlo a dezert dle svého výběru.

Geoinformatika - co, proč a jak?

Informatika je běžně užívané slovo. Geo už naši žáci také nějaké slyšeli – geoid, možná i geologie, avšak o geoinformatice nejspíše ne. V pondělí 26. listopadu se to změnilo pro žáky přírodovědného semináře v 9. a 8. ročníku s několika málo zájemci mimo seminář. Ti se zúčastnili dvouhodinového semináře a workshopu geoinformatiky (fotky).

Nové stromy pro fenologii

Od jara 2019 budou moci GLOBE fenologové přispívat ke sledování změn klimatu ještě lépe, než dosud. Na jaře, k dvěma pozorovaným břízám, přibudou lípa (strom svobody), višeň a líska. Už se těšíme :-)

Vysychání půdy - začali jsme

Na projektu tří škol ke sledování rychlosti vysychání půdy jsme se dohodli se základními školami v Kunraticích a Žacléři již na GLOBE Games 2018 v Humpolci. Konečně jsme začali a prvně "kopli" do země.

Setkání třetího druhu s mořskými želvami

Naše škola je pověstná účastí v dobročinných akcích - velice dlouhá spolupráce se Stonožkou (Stonožková škola), Kolo a dopisy pro Afriku, sbírky zimního oblečení, sponzorství zvířat v ZOO Lešná, ... Nově jsme se pustili do ochrany mořských želv.

Florbalový okres kluků

Neuběhl ani týden a v naší tělocvičně se znovu potí mladé florbalové naděje - vítězové okrskových kol.

Chlapecký okrsek ve florbalu

Jak jsem již navedl předchozím příspěvkem, florbalový týden pokračuje! Dnes v naší tělocvičně soutěží mladší i starší kluci!

Holčičí okres ve florbalu

Rok se sešel s rokem a je tu zase rozruch okolo nejpopulárnějšího sportu na naší škole - florbalu! A dívčí týmy z okolí mají tu čest odstartovat tuto sezonu.

Oblastní kolo Pišqworky

V pátek 9.11. proběhlo na Gymnáziu Lesní čtvrť oblastní kolo soutěže Pišqworky.

ČEPS CUP ve florbalu opět na Mánesce

7. listopadu se na Mánesce odehrál florbalový turnaj žáků 4. - 5. tříd Čeps cup.

Sucho – projekt tří škol

Na loňských GLOBE Games (GG) jsem se dohodl s kolegy Honzou ze Základní školy Kunratice a Radovanem – koordinátorem EVVO ze Základní školy Žacléř na společném gloubím projektu s tématem SUCHO.

Žádné události