duben 2018

Neztratíme se v lese značek

Dopravní soutěž pro žáky 9. tříd

Zkoušeli jste někdy na kole projet po deseticentimetrové lávce? Přes různě velké a různě zapeklité nerovnosti na cestě? Balancovat s kolem pod sebou a míčkem v jedné ruce na šikmé ploše? Slalom?

Tohle a ještě ledacos jiného ovšem čekalo naše deváťáky, kteří za Mánesku bojovali v dopravní soutěži organizované DDM Sluníčko v rámci Týdne mobility. Nejen zmíněné překážky v jízdě zručnosti jim ovšem stály v cestě. Museli prokázat výbornou znalost pravidel silničního provozu v testech - a také v praxi.

Vy, kdo už jste navštívili zrekonstruované dopravní hřiště, jistě víte, že záludností na něm oproti dřívějšku spíš přibylo. A že to množství dopravních značek je opravdu jako les.

Na pěkném 4. místě z něj vykličkovalo družstvo 9. B ve složení Věra, Eva, Vojta a Martin. Ještě lépe dopadlo družstvo 9. A, konkrétně Valča, Tereza a dva Jirkové, které celou soutěž vyhrálo. První cena nebyla ledajaká - sleva na 30% z ceny řidičského průkazu na osobní auto, platná až do roku 2018, kdy jim tak asi těch osmnáct bude.

Vítězům blahopřejeme a všem soutěžícím děkujeme za reprezentaci školy nejen v dopravních předpisech, ale také ve slušném a sportovním chování.

fotky aneb jak jim to slušelo

Den Země 2018

22. dubna - celosvětový Den Země v podání Zapálených pro vědu... Článek netradičním způsobem.

Mc Donald´s Cup 2018 - okrsek

Za krásného slunečného počasí uspořádala "Máneska" 19. dubna na SAB Baťov okrskové kolo Mc Donald´s Cupu.

DĚTSKÝ VĚDECKÝ KONGRES v Otrokovicích

Ve středu 28. března, v den svátku všech učitelů, se na otrokovické ZŠ TGM uskutečnil 1. ročník Dětského vědeckého kongresu.

Klokan přiletěl v březnu

Exkurze - Schätzle shoes

Koncem února se všichni žáci osmých tříd zúčastnili exkurze v Schätzle shoes CZ s.r.o.. Začínáme východem ze školy a máme namířeno do jedné koželužny, která je v TOMĚ. Je to firma, kterou vlastní Němec, tím pádem nese jeho jméno - Schätzle.

European Phenology Study - jaro 2018

V únoru jsme se zapojili s šesti žáky (Verča Matesková, Naransolongo Ganbayar, Zdeňa Suchánek, Terka Hausknechtová, Viky Jurčíková a Lea Kolomazníková) z GLOBE do Evropské fenologické kampaně. Jde o kampaň, která má několik cílů. A my se je snažíme se naplnit všechny. (Padlet GLOBE i s našim fenologickým snažením.)

S Neuboty na konferenci pro učitele

Koncem února přijeli do školy zástupci firmy KDZ z Vizovic - Tomáš Mašek a Oldřich Havránek, aby společně s paní ředitelkou Marcelou Javoříkovou a panem učitelem Brožou dohodli podrobnosti naší účasti na celostátní konferenci Počítač ve škole,

Okresní kolo ZĚMĚPISNÉ OLYMPIÁDY

Zhruba 25 soutěžících ze ZŠ nebo gymnázií napříč celým okresem proti našim mladým zeměpisářům!

DO CELOSTÁTNÍHO FINÁLE MLADÉHO CHEMIKA POSTUPUJE PAVEL VYSLOUŽIL Z 1. MÍSTA V REGIONU

V úterý 6. února proběhlo regionální finále soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR na Střední průmyslové škole v Otrokovicích.

Talenty pro firmy - krajské kolo 2018

Opět po roce byli naši žáci 5. ročníku součástí týmu Continental Barum v soutěži T-Profi aneb Talenty pro firmy pořádané Hospodářskou komorou České republiky. V úterý 13. února proběhlo v Experimentáriu Otrokovice při SPŠ Otrokovice krajské kolo této soutěže.

Školní kolo BIOLOGICKÉ OLYMPIÁDY

Minulý týden se na naší škole uskutečnilo školní kolo 52. ročníku BIOLOGICKÉ OLYMPIÁDY.

ZO - školní kolo

Zeměpisná olympiáda se tradičně pyšní velkou účastí dobrovolníků na ni přihlášených. Letos však hlavně starší a zkušenější žáci měli chuť své znalosti a dovednosti prodat.

Okresní kolo matematické olympiády

Jsme velmi pyšní na krásný výsledek našich žáků!

Nové dresy nám moc štěstí nepřinesly

Tak by se dalo nazvat včerejší vystoupení nejmladších reprezentantů Mánesky, kteří 11. ledna odehráli v domácím prostředí okrskové kolo ve florbalu.

Zapálení na Mánesce

Poslední školní den na Mánesce a tým Zapálených si pro celou školu připravil program o činnostech v kroužku připraveným v rámci projektu nadaných žáků.

Nejlepší animace břízy v rámci European Phenology Study

Koncem loňského školního roku jsme psali, že se Gloubí tým z Mánesky přihlásil do Evropské fenologické kampaně na pomoc zkoumání změn klimatu v Evropě (viz článek v Otrokovických novinách). Jaké bylo naše překvapení, když video s naší břízou se stalo nejlepším za měsíc září v konkurenci desítek škol z celé Evropy!

První ročník Vánočního šplhouna je za námi

Jak bylo uvedeno v začátku propozic: Kdo si chce letos u Ježíška šplhnout? Tak jsme si šplhali.

Zapálení pro vědu...

Tak se jmenovalo představení pro veřejnost plné fyzikálních a chemických pokusů, které se uskutečnilo 14. prosince ve Sportovním a kulturním centru, Staré město.

Chceš si šplhnout?

Kdo si chce v předvánočním čase u Ježíška šplhnout, má jedinečnou možnost.

Noc alchymistů 2017

Den po Mikuláši pořádala SPŠ Otrokovice a Experimentárium Noc alchymistů, kam nás - Zapálené pro vědu - pozvali. Velmi rádi jsme přišli s těmi nejlepšími fyzikálními pokusy z Mánesky.

30.4.2018 - 30.4.2018 Projektový den prevence

Bez odpoledního vyučování - první stupeň ukončení dle rozvrhu, 6. a 7. ročník ve 12.40 h, 8. a 9. ročník ve 13.35 h.