leden 2020

Neztratíme se v lese značek

Dopravní soutěž pro žáky 9. tříd

Zkoušeli jste někdy na kole projet po deseticentimetrové lávce? Přes různě velké a různě zapeklité nerovnosti na cestě? Balancovat s kolem pod sebou a míčkem v jedné ruce na šikmé ploše? Slalom?

Tohle a ještě ledacos jiného ovšem čekalo naše deváťáky, kteří za Mánesku bojovali v dopravní soutěži organizované DDM Sluníčko v rámci Týdne mobility. Nejen zmíněné překážky v jízdě zručnosti jim ovšem stály v cestě. Museli prokázat výbornou znalost pravidel silničního provozu v testech - a také v praxi.

Vy, kdo už jste navštívili zrekonstruované dopravní hřiště, jistě víte, že záludností na něm oproti dřívějšku spíš přibylo. A že to množství dopravních značek je opravdu jako les.

Na pěkném 4. místě z něj vykličkovalo družstvo 9. B ve složení Věra, Eva, Vojta a Martin. Ještě lépe dopadlo družstvo 9. A, konkrétně Valča, Tereza a dva Jirkové, které celou soutěž vyhrálo. První cena nebyla ledajaká - sleva na 30% z ceny řidičského průkazu na osobní auto, platná až do roku 2018, kdy jim tak asi těch osmnáct bude.

Vítězům blahopřejeme a všem soutěžícím děkujeme za reprezentaci školy nejen v dopravních předpisech, ale také ve slušném a sportovním chování.

fotky aneb jak jim to slušelo

Florbal - krajské kolo DÍVEK

Je mi ctí, že naši školu můžu jet snad každý rok reprezentovat s některým z našich školních florbalových týmu na krajské kolo do Uherského Brodu. Letos se staršími holkami!

Filip Hrabal získal 1. místo v okresním kole dějepisné olympiády

Florbal - okresní kolo chlapců

Každoročně se na Mánesku probojuje šestice nejlepších florbalových družstev mladších a starších chlapců.

Okrskové kolo ve florbalu chlapců

Zatímco děvčata postupovala do okresního kola přímo, obě chlapecké kategorie si museli svoji účast vybojovat v okrskovém kole.

Florbal - okresní kolo děvčat na Mánesce

Každoročně je měsíc listopad na naší škole zasvědcen nejoblíbenějšímu sportu florbalu.

PIŠQWORKY 2019

Školní kolo a Oblastní kolo: úspěch

ČEPS Cup 2019/2020

I v letošním školním roce bude naši školu reprezentovat družstvo chlapců I. stupně ve florbalovém turnaji pod názvem ČEPS Cup.

Okresní kolo fyzikální olympiády

Soutěž Pythagoriáda

Školní kolo soutěže a výsledky okresního kola z 27. 5.2019

Hledáme nejlepšího mladého chemika

V úterý 5. února proběhlo na SPŠ v Otrokovicích regionální finále soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika.

Zeměpisná olympiáda (2019) - školní kolo

Nejpopulárnější olympiáda na škole je úspěšně za námi. Školní kolo zeměpisné olympiády absolvovalo 52 žáků.

Krajské finále ve florbalu chlapců

Poslední dobou je naší škole poctou účastnit se krajského kola ve florbalu v Uherském Brodě. Ne jinak tomu bylo i letos.

V okrsku až třetí, ale v okrese druzí

Tak by se dal charakterizovat náš florbalový výlet 23. ledna do zamrzlých Želechovic, kde se konalo okresní kolo ve florbalu starších dětí.

Máme vítěze okresního kola dějepisné olympiády, stal se jím žák 8. C Filip Hrabal.

V letošním ročníku nazvaném „ Za poznáním, za obchodem i za prací aneb Cesty jako tepny civilizace“

Vánoční šplhoun opět na Mánesce

Kdo si chtěl na poslední chvíli šplhnout u Ježíška, šplhal s námi.

Probouzení skřítka Zimníčka

Komu vlastně vděčíme za to, že začala zima? Našim prvňáčkům!

MasterChef

V listopadu proběhl na naší škole další ročník oblíbené kulinářské soutěže Mastechef. Celkem se zúčastnilo 10 týmů, které si pro porotu připravili jedno hlavní jídlo a dezert dle svého výběru.

Geoinformatika - co, proč a jak?

Informatika je běžně užívané slovo. Geo už naši žáci také nějaké slyšeli – geoid, možná i geologie, avšak o geoinformatice nejspíše ne. V pondělí 26. listopadu se to změnilo pro žáky přírodovědného semináře v 9. a 8. ročníku s několika málo zájemci mimo seminář. Ti se zúčastnili dvouhodinového semináře a workshopu geoinformatiky (fotky).

Nové stromy pro fenologii

Od jara 2019 budou moci GLOBE fenologové přispívat ke sledování změn klimatu ještě lépe, než dosud. Na jaře, k dvěma pozorovaným břízám, přibudou lípa (strom svobody), višeň a líska. Už se těšíme :-)

Vysychání půdy - začali jsme

Na projektu tří škol ke sledování rychlosti vysychání půdy jsme se dohodli se základními školami v Kunraticích a Žacléři již na GLOBE Games 2018 v Humpolci. Konečně jsme začali a prvně "kopli" do země.

31.1.2020 - 31.1.2020 Pololetní prázdniny