říjen 2018

Neztratíme se v lese značek

Dopravní soutěž pro žáky 9. tříd

Zkoušeli jste někdy na kole projet po deseticentimetrové lávce? Přes různě velké a různě zapeklité nerovnosti na cestě? Balancovat s kolem pod sebou a míčkem v jedné ruce na šikmé ploše? Slalom?

Tohle a ještě ledacos jiného ovšem čekalo naše deváťáky, kteří za Mánesku bojovali v dopravní soutěži organizované DDM Sluníčko v rámci Týdne mobility. Nejen zmíněné překážky v jízdě zručnosti jim ovšem stály v cestě. Museli prokázat výbornou znalost pravidel silničního provozu v testech - a také v praxi.

Vy, kdo už jste navštívili zrekonstruované dopravní hřiště, jistě víte, že záludností na něm oproti dřívějšku spíš přibylo. A že to množství dopravních značek je opravdu jako les.

Na pěkném 4. místě z něj vykličkovalo družstvo 9. B ve složení Věra, Eva, Vojta a Martin. Ještě lépe dopadlo družstvo 9. A, konkrétně Valča, Tereza a dva Jirkové, které celou soutěž vyhrálo. První cena nebyla ledajaká - sleva na 30% z ceny řidičského průkazu na osobní auto, platná až do roku 2018, kdy jim tak asi těch osmnáct bude.

Vítězům blahopřejeme a všem soutěžícím děkujeme za reprezentaci školy nejen v dopravních předpisech, ale také ve slušném a sportovním chování.

fotky aneb jak jim to slušelo

Stolní tenis v Želechovicích

Pinec je pro naši školu spíše netradičním sportem, ale přesto jsme jeli 17. 10. do Želechovic s velkým očekáváním.

PIŠQWORKY

Školní kolo

EXKURZE do ZOO ZLÍN - Lešná

V měsíci říjnu se žáci 8. ročníku vypravili na exkurzi do ZOO Zlín. Tady byl pro ně pracovníky zahrady připraven výukový program na téma Africká savana. Žáci se zábavnou formou seznámili se životem v savaně a zvláště se zvířaty, která v ní žijí. Na závěr programu pak dva nejlepší a nejbystřejší žáci získali upomínkové předměty ZOO. Druhou část exkurze tvořila volná procházka zahradou zaměřená na savce jednotlivých kontinentů.

Slunečné podzimní počasí přálo všem našim výpravám a všichni se jistě spokojeni vraceli domů.

Monika Urbancová

PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN

Ve středu 10. října proběhla na naší škole celorepubliková soutěž

PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN pořádaná Přírodovědeckou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UP.

Cílem soutěže je vzbudit zájem žáků o technické a přírodovědné obory. Žáci 8. a 9. ročníků soutěží v kategorii KADET  a řeší během 40 minut 24 testových otázek z matematiky, fyziky, chemie, přírodopisu a zeměpisu.

Celkem se soutěže zúčastnilo 41 žáků 8. ročníku a 28 žáků 9. ročníku.

První místo obsadili dva žáci, JAN STANĚK z 9. C a LUCIE MALÍNSKÁ z 8. C, na druhém místě byl ONDŘEJ RYBENSKÝ z 9. A a na třetím skončil ŠTĚPÁN RIESSLER z 8. A.

Nejlepším gratulujeme a všem žákům děkujeme za účast.

Monika Urbancová

Trnavský vrch - okresní kolo v přespolním běhu

26. 9. 2018 se početná výprava z Mánesky zúčastnila okresního kola v přespolním běhu.

PREVENTIVNÍ VLAK

Dopravní soutěž v rámci Týdne mobility

V rámci Týdne mobility se 17. září 2018 uskutečnila dopravní soutěž žáků devátých tříd.

Mladý chemik České republiky

12. 6. 2018 se konalo celostátní kolo soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR v prostorách Fakulty chemicko-technologické v Pardubicích. Do finále se za naši školu probojoval Pavel Vysloužil z 9.C.

Exkurze - Obaly Morava

Ve čtvrtek 21. 6. 2018 se naše třída zúčastnila hodinové exkurze do firmy Obaly Morava. Další osmičky se účastní jiné dny.

Byli jsme u toho

V rámci slavnostního znovuotevření zrekonstruované Městské sportovní haly 12. června naše škola uspořádala exhibiční turnaj mladších žáků ve florbalu.

Višegradské sportovní hry za námi

31. května jsme se vrátili ze slovenské Dubnice N. Váhom, kde po tři dny probíhal 2. ročník Višegradských her mládeže.

V krajském finále Poháru rozhlasu se nám nedařilo.

V krajském kole Poháru rozhlasu v Uh. Hradišti 23. 5. 2018 se nám už nedařilo tolik, jako v okresním kole.

Pohár rozhlasu v atletice opět u nás v Otrokovicích

3. května se na stadioně TJ Jiskra Otrokovice uskutečnilo okresní kolo jubilejního 50. ročníku Poháru rozhlasu v atletice.

OVOV - okresní finále tradičně na výbornou

V Otrokovicích na školním hřišti na Mánesce si 26. dubna změřili síly žáci základních škol v pěti soutěžních disciplínách olympijského víceboje (OVOV).

Matematická olympiáda okresní kolo

Pythagoriáda

Pythagoriáda školní kolo

Mc Donald´s Cup 2018 - okrsek

Za krásného slunečného počasí uspořádala "Máneska" 19. dubna na SAB Baťov okrskové kolo Mc Donald´s Cupu.

Klokan přiletěl v březnu

Exkurze - Schätzle shoes

Koncem února se všichni žáci osmých tříd zúčastnili exkurze v Schätzle shoes CZ s.r.o.. Začínáme východem ze školy a máme namířeno do jedné koželužny, která je v TOMĚ. Je to firma, kterou vlastní Němec, tím pádem nese jeho jméno - Schätzle.

European Phenology Study - jaro 2018

V únoru jsme se zapojili s šesti žáky (Verča Matesková, Naransolongo Ganbayar, Zdeňa Suchánek, Terka Hausknechtová, Viky Jurčíková a Lea Kolomazníková) z GLOBE do Evropské fenologické kampaně. Jde o kampaň, která má několik cílů. A my se je snažíme se naplnit všechny. (Padlet GLOBE i s našim fenologickým snažením.)

29.10.2018 - Podzimní prázdniny
30.10.2018 - Podzimní prázdniny