červenec 2018

Neztratíme se v lese značek

Dopravní soutěž pro žáky 9. tříd

Zkoušeli jste někdy na kole projet po deseticentimetrové lávce? Přes různě velké a různě zapeklité nerovnosti na cestě? Balancovat s kolem pod sebou a míčkem v jedné ruce na šikmé ploše? Slalom?

Tohle a ještě ledacos jiného ovšem čekalo naše deváťáky, kteří za Mánesku bojovali v dopravní soutěži organizované DDM Sluníčko v rámci Týdne mobility. Nejen zmíněné překážky v jízdě zručnosti jim ovšem stály v cestě. Museli prokázat výbornou znalost pravidel silničního provozu v testech - a také v praxi.

Vy, kdo už jste navštívili zrekonstruované dopravní hřiště, jistě víte, že záludností na něm oproti dřívějšku spíš přibylo. A že to množství dopravních značek je opravdu jako les.

Na pěkném 4. místě z něj vykličkovalo družstvo 9. B ve složení Věra, Eva, Vojta a Martin. Ještě lépe dopadlo družstvo 9. A, konkrétně Valča, Tereza a dva Jirkové, které celou soutěž vyhrálo. První cena nebyla ledajaká - sleva na 30% z ceny řidičského průkazu na osobní auto, platná až do roku 2018, kdy jim tak asi těch osmnáct bude.

Vítězům blahopřejeme a všem soutěžícím děkujeme za reprezentaci školy nejen v dopravních předpisech, ale také ve slušném a sportovním chování.

fotky aneb jak jim to slušelo

Mladý chemik České republiky

12. 6. 2018 se konalo celostátní kolo soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR v prostorách Fakulty chemicko-technologické v Pardubicích. Do finále se za naši školu probojoval Pavel Vysloužil z 9.C.

Exkurze - Obaly Morava

Ve čtvrtek 21. 6. 2018 se naše třída zúčastnila hodinové exkurze do firmy Obaly Morava. Další osmičky se účastní jiné dny.

Byli jsme u toho

V rámci slavnostního znovuotevření zrekonstruované Městské sportovní haly 12. června naše škola uspořádala exhibiční turnaj mladších žáků ve florbalu.

Višegradské sportovní hry za námi

31. května jsme se vrátili ze slovenské Dubnice N. Váhom, kde po tři dny probíhal 2. ročník Višegradských her mládeže.

V krajském finále Poháru rozhlasu se nám nedařilo.

V krajském kole Poháru rozhlasu v Uh. Hradišti 23. 5. 2018 se nám už nedařilo tolik, jako v okresním kole.

Pohár rozhlasu v atletice opět u nás v Otrokovicích

3. května se na stadioně TJ Jiskra Otrokovice uskutečnilo okresní kolo jubilejního 50. ročníku Poháru rozhlasu v atletice.

OVOV - okresní finále tradičně na výbornou

V Otrokovicích na školním hřišti na Mánesce si 26. dubna změřili síly žáci základních škol v pěti soutěžních disciplínách olympijského víceboje (OVOV).

Matematická olympiáda okresní kolo

Pythagoriáda

Pythagoriáda školní kolo

Mc Donald´s Cup 2018 - okrsek

Za krásného slunečného počasí uspořádala "Máneska" 19. dubna na SAB Baťov okrskové kolo Mc Donald´s Cupu.

Klokan přiletěl v březnu

Exkurze - Schätzle shoes

Koncem února se všichni žáci osmých tříd zúčastnili exkurze v Schätzle shoes CZ s.r.o.. Začínáme východem ze školy a máme namířeno do jedné koželužny, která je v TOMĚ. Je to firma, kterou vlastní Němec, tím pádem nese jeho jméno - Schätzle.

European Phenology Study - jaro 2018

V únoru jsme se zapojili s šesti žáky (Verča Matesková, Naransolongo Ganbayar, Zdeňa Suchánek, Terka Hausknechtová, Viky Jurčíková a Lea Kolomazníková) z GLOBE do Evropské fenologické kampaně. Jde o kampaň, která má několik cílů. A my se je snažíme se naplnit všechny. (Padlet GLOBE i s našim fenologickým snažením.)

S Neuboty na konferenci pro učitele

Koncem února přijeli do školy zástupci firmy KDZ z Vizovic - Tomáš Mašek a Oldřich Havránek, aby společně s paní ředitelkou Marcelou Javoříkovou a panem učitelem Brožou dohodli podrobnosti naší účasti na celostátní konferenci Počítač ve škole,

Okresní kolo ZĚMĚPISNÉ OLYMPIÁDY

Zhruba 25 soutěžících ze ZŠ nebo gymnázií napříč celým okresem proti našim mladým zeměpisářům!

DO CELOSTÁTNÍHO FINÁLE MLADÉHO CHEMIKA POSTUPUJE PAVEL VYSLOUŽIL Z 1. MÍSTA V REGIONU

V úterý 6. února proběhlo regionální finále soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR na Střední průmyslové škole v Otrokovicích.

Talenty pro firmy - krajské kolo 2018

Opět po roce byli naši žáci 5. ročníku součástí týmu Continental Barum v soutěži T-Profi aneb Talenty pro firmy pořádané Hospodářskou komorou České republiky. V úterý 13. února proběhlo v Experimentáriu Otrokovice při SPŠ Otrokovice krajské kolo této soutěže.

Školní kolo BIOLOGICKÉ OLYMPIÁDY

Minulý týden se na naší škole uskutečnilo školní kolo 52. ročníku BIOLOGICKÉ OLYMPIÁDY.

ZO - školní kolo

Zeměpisná olympiáda se tradičně pyšní velkou účastí dobrovolníků na ni přihlášených. Letos však hlavně starší a zkušenější žáci měli chuť své znalosti a dovednosti prodat.

Okresní kolo matematické olympiády

Jsme velmi pyšní na krásný výsledek našich žáků!

Žádné události