srpen 2018
Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

kontakt

Základní škola Mánesova Otrokovice, příspěvková organizace

Mánesova 908
765 02, Otrokovice

Tel: +420 576 771 272
Mail: skola@zsotrman.cz
Web: www.zsotrman.cz

Naši žáci předváděli učitelům Neu roboty Sense

Od úterý 27. do čtvrtka 29. března probíhala v Gymnáziu Vincence Makovského... v Novém Městě na Moravě celostátní konference pro učitele Počítač ve škole. Díky partnerské smlouvě s firmou KDZ z Vizovic, která se zabývá mj. i roboty Neu Sense (pracovně Neuboty), se zúčastnili 4 žáci z robotického koužku - Maxmilián Vanča (IX. C), Štefan Lee Grivalský (VII. A), Felix Albert Overall (VI. C) a Lukáš Krčma (VI. B) pod mým vedením - zmíněné konference. 

Číst dál...

Den Země 2018

22. dubna - celosvětový Den Země v podání Zapálených pro vědu... Článek netradičním způsobem.

Číst dál...

Show na T-Profi

Manažer otrokovického Experimentária Ota Pancner oslovil zapálené pro vědu s nabídkou udělat představení pro soutěžní týmy krajského kola soutěže T-Profi, zatímco budou čekat během hodnocení jejich výrobků. Rádi jsme ji přijali.

Číst dál...

S Neuboty na konferenci pro učitele

Koncem února přijeli do školy zástupci firmy KDZ z Vizovic - Tomáš Mašek a Oldřich Havránek, aby společně s paní ředitelkou Marcelou Javoříkovou a panem učitelem Brožou dohodli podrobnosti naší účasti na celostátní konferenci Počítač ve škole,

Číst dál...

Partnerská škola pro jarní část EPS

Partnerskou školou pro jarní část Evropské fenologické studie se nám stala OŠ Ivana Filipovića, Osijek, Croatia.

Těšíme se, až poznáme GLOBE tým z této školy a na spolupráci při zkoumání probouzení vegetace u nás a v Chorvatsku.

Opřeli jsme se do Evropské fenologické kampaně

V pondělí 5. března jsme s první skupinkou žáků - Lea Kolomazníková a Šárka Zapletalová označili na naší bříze větvičku s pupeny a odeslali do mezinárodní databáze NASA první fenologická data.

Číst dál...

Příprava meteorologického zpravodajství

Už víc jak měsíc pracujeme intenzivně na prvním meteorologickém zpravodajství z našich měření v mezinárodním programu GLOBE.

Číst dál...

European Phenology Study - jaro 2018

V únoru jsme se zapojili s šesti žáky (Verča Matesková, Naransolongo Ganbayar, Zdeňa Suchánek, Terka Hausknechtová, Viky Jurčíková a Lea Kolomazníková) z GLOBE do Evropské fenologické kampaně. Jde o kampaň, která má několik cílů. A my se je snažíme se naplnit všechny. (Padlet GLOBE i s našim fenologickým snažením.)

Číst dál...

Srážky v závislosti na nadmořské výšce

Vyjádření odborníků k našemu projektovému záměru badatelského projektu - Závislost srážek na nadmořské výšce a také navázání spolupráce na projektu s GLOBE žáky z Rahatu v Izraeli. To vše se událo během měsíce února, který byl pro nás kratší díky jarním prázdninám.

Číst dál...

Magnetická pistolka

Podobně jako u magnetického ložiska byl dnešní (15. 2.) kroužek laděn výrobně - žáci zapálení pro vědu vyráběli magnetické pistolky.

20180219 053732293 iOS

Číst dál...

Česko-izraelský projekt pro Gloubí hry

Jak už jsme informovali, připravujeme pro letošní GLOBE Games v Humpolci dva projekty. Hned na začátku se nám ozval gloubí tým z Izraele v městě Rahat v jižním distriktu s chutí spolupracovat a vyměňovat si naměřená meteorologická data.

Číst dál...