leden 2020
Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

kontakt

Základní škola Mánesova Otrokovice, příspěvková organizace

Mánesova 908
765 02, Otrokovice

Tel: +420 576 771 272
Mail: skola@zsotrman.cz
Web: www.zsotrman.cz

Florbalový okres kluků

Neuběhl ani týden a v naší tělocvičně se znovu potí mladé florbalové naděje - vítězové okrskových kol.

Tentokrát probíhá nejprve turnaj mladších.

Týmy se sjedou, připraví se, nastoupí k zahájení, kapitáni rozlosují skupiny a hned se hraje.

Adam Vanča pro nás vylosoval skupinu A, 3. pozici, takže jsme se nejprve dívali na souboj našich soků. ZŠ Mikoláše Alše porazila 2. ZŠ Napajedla.

Proti nám tak napajedelští hráli o všechno. Bylo patrné, že se moc snaží a docela nás i přehrávali. Ale chytrá dorážka Honzy Černouhouse, kterou přehodil ležícího brankáře, nám dala klid. Navíc se trefil ještě Adam Vanča. A protože nás v brance podržel Saša Pujin, vyhráli jsme.

Druhé skupinové utkání se ZŠ M. Alše Zlín jsme hráli mnohem lépe, jakoby uvolněněji. Do pohody přispěl i jistě chytající Kuba Fabrika. Skóre otevřel Adam Vanča. Potom Adam Štourač našel chytrou přihrávkou Štěpána Špačka a ten se do odkryté branky nemýlil. Na posledním gólu má velkou zásluhu Lukáš Bartoň. Jeho střelu sice gólman chytil, ale Lukáš ho pořád “otravoval” a nakonec si sám posunul míček za brankovou čáru.

Do semifinále jsme tak šli z 1. místa ve skupině. Výsledky druhé skupiny nám přisoudily ZŠ Komenského II Zlín. Skupinu B vyhrála ZŠ Emila Zátopka a třetí se umístily Slušovice.

Naše známé z okrsku jsme chtěli porazit. Vykročili jsme dobře, měli jsme více ze hry. Vše korunoval gólem Adam Štourač. Od té chvíle však byl na hřišti už jenom jeden tým (soupeř). My jsme znervóznili, špatně rozehrávali, potom i špatně vyhazovali míčky, ale měli jsme Sašu v brance! Ten zastavil šance a střely soupeře. A že jich nebylo málo. Hlavně díky němu jsme postoupili do finále!

V tom nás čekala ZŠ Emila Zátopka. Velmi kvalitní tým s dosavadními vynikajícími výsledky. Hrálo se opravdu nádherné finále hodné tohoto sportu z obou stran. Je to sice divné, ale inkasovaná branka v naší síti ještě pomohla tu krásu umocnit. Zkoušeli jsme vyrovnat, jak se jen dalo, a v 9. minutě se to povedlo Matěji Němečkovi. Plná galerka "duněla". Do konce finále už branka nepadla, i když hosté nastřelili tyč a my horní konstrukci branky. Musely rozhodnout nájezdy. Jelikož začínali sérii hokejisté, kteří všichni proměnili (u nás jen Pepa Novák), museli jsme soupeři pogratulovat k postupu!

Vím, že kluky moc mrzí konečné 2. místo v okrese, ale já bych je chtěl moc pochválit za přístup a opravdu vzornou reprezentaci školy. Nakonec toto umístění jistě oceníte.

Školu reprezentovali:

Kuba Fabrika, Saša Pujin, Mara Talášek, Adamové Vanča a Štourač, Marťa Kočař, Peťa Červenka, Lukyn Bartoň, Míša Borik, Štěpa Špaček, Honza Černohous, Ondra Zakopal, Maťa Némeček, Pepa Novák a Tom Zaoral.

20181120 115747 

V době, kdy mladším turnaj vrcholil, začali se zde scházet starší žáci. Peťa Kopecký nám vylosoval skupinu B, nebo také "skupinu smrti". Soupeřem nám byli fotbalisté i hokejisté ze Zlína. Ale pojďme popořádku...

Na úvod to byli hokejisté, ZŠ Emila Zátopka, kteří působili, že si přijeli pro jistý postup. My jsme se však do nich zakousli a ze dvou totožných trestňáků rozehraných Kopcem nejprve na Šímu Hanáka a druhý na Lukyna Mareše šli do vedení. Zdálo se, že zápas kontrolujeme. Nebyl by to ale sport, aby se nedělaly individuální chyby, po nichž soupeř za minutu vyrovnal. Zvlášť ten druhý gól jsme nečekali. Trochu jsem se obával, že to s námi zacvičí psychicky, ale hned další akce, kterou vedl Kopec jakoby doztracena do rohu hřiště, mě uklidnila. Jen tak mimochodem totiž náhle nahrál před branku na Štefiho, který se nemýlil. 3:2 už vydrželo, ale ještě byl ve hře testosteron... O tom raději až jindy...

Další skupinový zápas sportovců vyšel lépe pro fotbalisty, kteří porazili hokejisty. Tím pádem jsme hráli o lepší postupovou pozici přímo se ZŠ Komenského II. V utkání jsme rovnoměrně zatížili všechny hráče. Jediným střelcem byl Štefi. Obrana hrála pozorně a více už v dalším zápase.

To se hrálo semifinále. Postavila se proti nám ZŠ M. Alše. Během prvních deseti vteřin za to z půlky vzal Dominik Marčík a rozvlnil síť za gólmanem. Pak se trefil i Matěj Fagulec, Ondra Štefka a Tom Brázdil.

Hurá na finále! Slušovice se na nás nejspíš těšily. V semifinále rozdrtily fotbalisty a chtěly se vytáhnout znovu. Štefi je trochu zchladil v 5. vteřině svým rychlým gólem, ale Slušovice do minuty vyrovnaly. Chvíli jsme se s nimi přetahovali, ale Fagy utnul tuto pasáž a poslal nás do vedení. Soupeř měl náznaky na vyrovnání, ale nic nezužitkoval, my své šance taktéž nevyužili.

Starší kluci se tak můžou radovat z postupu do kraje. Svou zarputilou hrou a vcelku dobrou koncentrací si postup zaslouží! Reprezentovali nás:

Mareš Lukáš, Kopecký Petr, Fagulec Matěj, Zpěvák Josef, Tulach Jan, Rybenský Ondřej, Hanák Šimon, Nevařil Zdeněk, Štefka Ondřej, Marčík Dominik, Poslt Sebastian a Brázdil Tomáš.

20181120 151839

 

Pár foteček z okresního finále