duben 2019
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

kontakt

Základní škola Mánesova Otrokovice, příspěvková organizace

Mánesova 908
765 02, Otrokovice

Tel: +420 576 771 272
Mail: skola@zsotrman.cz
Web: www.zsotrman.cz

Školní družina

Připravujeme

        15.,17. dubna            velik. tvoření v Záhlinicích             12,45 - 15,15h                        

                                                                                                              

 

      

 
                                                                                                                          


Podívejte se na proběhlé akce.

 

Do ŠD žák potřebuje:
každý den – čip nebo kartu (nejlépe na šňůrce na zavěšení na krk), malý deníček na různá sdělení (prváci dostanou v ŠD), svačinu na odpoledne, doporučujeme přezůvky s pevnou patou na přechody po škole.
Do družinové třídy dítě potřebuje:
sportovní oblečení a obuv na pobyt venku, převlečení do tělocvičny (vše podepsané). Děti si nosí tyto věci v pondělí, před víkendem je donesou zpět domů na vyprání.

Pošlete prosím po dítěti balík papírových kuchyňských utěrek a jedny papírové kapesníky (100ks).

Rodiče, denně chodíme na školní hřiště. Dejte dětem do družiny vhodné oblečení dle aktuálního počasí a sportovní boty.


Maminky, babičky, tety, pokud máte doma zbytky vln a příz,stuhy, knoflíky, korálky, jehlice, háčky, staré hodinky, hodiny nebo jen kolečka z nich, paličky, herduli a víte, že je nebudete potřebovat, doneste nám je prosím do družiny.My je zpracujeme.Děkujeme.

 

Zájmové činnosti ve školním roce 2018/2019

Zájmová činnost Den Čas vychovatelka - učitel(ka)
Hbitý jazýček pondělí 15.00 - 16.00 Lucie Musilová
Tvořílek pondělí 15.00 -16.30 Jarmila Hrabinová
informatika pondělí 15.00 -16.30 Veronika Krejčířová
miniházená pondělí 15.00 - 16.30 Helena Benešová
       
Šikulové úterý 15.00 -16.30 Jarmila Hrabinová
Hrajeme si anglicky úterý 15.00 -16.15 Helena Benešová
keramika úterý 15.00 -16.30 Jiřina Frantová
       
       
informatika   středa  15.00 - 16.30 Veronika Krejčířová 
sborový zpěv  středa   13.35 - 14.35 Andrea Dohnalová 
florbal 2.-5. třída středa 15.00 -16.30 Lucie Musilová
florbal 2.-5. třída středa 15.00 -16.30 Helena Benešová
       
sportovní čtvrtek 15.00 -16.30 Helena Benešová
sportovní čtvrtek 15.00 -16.30 Lucie Musilová
výtvarná čtvrtek 15.00 -16.30 Jiřina Frantová
       
kopaná pátek

13.35 -14.35

Stanislav Šindler
keramika pátek 15.00 -16.30 Kateřina Říhová
keramika pátek 15.00 -16.30 Jiřina Frantová
taneční pátek 15.00 -16.00 Veronika Krejčířová

 

Dokumenty ŠD

Vnitřní řád ŠD

Směrnice o úplatě ŠD

Omluvenky ke stažení

Naše pravidla

 

Jarní tvoření

4. dubna jsme měli ve družině pro děti a jejich rodiče jarní tvoření. Ve čtyřech místnostech se vyráběly jarní a velikonoční dekorace, v kuchyňce se pekly velikonoční perníky a linecké, nechyběla ani místnost s občerstvením.

Účast byla hojná, tvoření se nám povedlo, rodiče, děti i my, vychovatelky, jsme byli spokojeni. velký dík patří Maxovi Vančovi, Valči Máčalové a Maral za pomoc při tvoření.

Karneval 2019

21.2. se v tělocvičně naší školy sešlo nepočítaně princezen, nejrůznějších zvířátek, čarodějnic a čarodějů, rytířů, policajtů a jiných pohádkových bytostí. Měli jsme karneval a těšili jsme se na tanec, různé hry a soutěže. Naše očekávání se splnilo, docela jsme se vyřádili. Odpoledne se nám vydařilo a my se už těšíme na další společnou akci. 

Řádění na sněhu 8.1. 2019

Zima se nám v Otrokovicích konečně umoudřila a obdarovala nás sněhovou nadílkou. Děti si rády ve družině užívají sněhových radovánek. Zatím měly možnost stavět ze sněhu iglú a sněhuláky. Díky proměně našeho školního hřiště v jednu velkou bílou plochu jsme se rozhodli uspořádat soutěž o nejvyšší sněhovou stavbu. Soutěžní týmy tvořilo maximálně pět školáků. Každý tým si zvolil jinou taktiku. Někdo se snažil ze sněhu uplácat dlouhou sněhovou tyčku, jiní zase vrstvili koule na sebe a další tým vytvářel stavbu připomínající egyptskou pyramidu. Všechny týmy se moc snažily, jenže vítěz může být jen jeden a tím se stal dívčí tým ve složení Klára Vlčková, Aničky Dudíková a Skalníková, Adélka Gabrhelíková a Bára Hanzlíková se stavbou vysokou 166 cm. Na paty jim těsně šlapal tým se stavbou vysokou 163 cm, který byl seskládaný z kluků Lukáš Fabrika, Vojta Hynčica, Jakub Kračina, Lukáš Zach a Martin Hejda, který ovšem porušil pravidlo 5 stavitelů. Na druhém místě se umístili Nela Orlová, Vojtové Krkoška, Pražák a Pozzi a Honza Klimeš se svou 140 cm vysokou sněhovou stavbou. Všichni soutěžící byli odměněni.                                                                                                          Helena Benešová

 

Vánoční tvoření 2018

18. 12. jsme měli ve družině vánoční tvoření. Rodiče spolu s dětmi měli možnost vyrobit si krásné vánoční dekorace, napéct cukroví v kuchyňce a při vánočním punči si spolu povykládat.

Velmi nás potěšila slova chvály za toto odpoledne, některé maminky se shodly, že krásně u vyrábění relaxují..

Děkuji maminkám Zpěvákové a Konečné za pomoc při pečení, pí Zpěvákové i za sponzorský dar, některým rodičům, za sponzorování této akce, jmenovitě panu Marčíkovi za nejvyšší finanční příspěvek. Děkuji našim nynějším a bývalým žákům: Valči Máčalové, Maral, Maxi Vančovi a Patriku Matulovi za pomoc při organizaci a také paním vychovatelkám, bez nichž by se tato akce neuskutečnila.

Družinový slavíček 2018

13. 12. 2018 jsme měli družinového slavíčka. Všichni finalisté podali vynikající výkony, porota měla tradičně nejtěžší rozhodování u nejstarších žáků, kde bylo několik velmi vyrovnaných zpěváků.

Experimentárium

První část návštěvy Experimentária byla postavena na lidském těle. Děti musely splnit sedm vědeckých úkolů, po jejichž správném vyřešení dostaly části těla, které postupně vlepovaly na předtištěný papír.

V další části každý účastník dostal tangram, který si první vymaloval, rozstříhal a následně z něj složil zvíře podle předlohy.

V závěrečné části proběhla prohlídka všech pater. společně strávené odpoledne v Experimentáriu se nám moc líbilo.

                                                                               Helena Benešová

Jablíčkování

9. října jsme měli na školním hřišti "jablíčkování". Byly to různé hry a soutěže s jablky. Nejlehčí bylo asi skládání puzzle, nejtěžší běh dvojic s jablíčkem mezi čely a nejvíc nás bavilo namotávání jablka na klacík.

Počasí se nám vydařilo, odpoledne nám rychle při hrách uběhlo a s malou odměnou jsme se vraceli spokojeně do družin.

Barevné kreslení 2018

Letos brzy, už 27. září jsme se pustili do okrášlení našeho školního hřiště nejrůznějšími barevnými výtvarnými díly. 6. oddělení, protože cvičilo, kreslilo 1. října. Obrázky se nám všem moc povedly, měli jsme je barevnější než letošní podzim. Ten s barvami prozaím šetří.  

ZOO 2018

Dne 19.9 jsme se jako každý rok vydali dvěma autobusy na výlet do ZOO na Lešné. Počasí nám přálo, viděli jsme spoustu zvířátek, která se vyhřívala na sluníčku, nadšeni jsme byli z krmení rejnoků. 

A protože je nás ve družině moc, 20.9. vyrazil do ZOO ještě jeden autobus. Nejvíc jsme se těšili na rejnoky a surikaty, nákupy v místním obchůdku a řádění v dětském koutku.

 

Řádění

19. června se sešli sportovci tří otrokovických družin, zapojení do projektu Zdravý pohyb do škol, na SABu, aby změřili své síly v tom, co celý školní rok cvičili. Nálada byla perfektní, počasí slunečné, takže nic nebránilo v mimořádných sportovních výkonech.

Z naší školní družiny přišlo 89 sportovců nachystaných předvést ten nejlepší výkon. A podařilo se! V celkovém hodnocení jsme předběhli žáky TGM a Trávníků a stanuli na stupni nejvyšším. Za jednotlivé ročníky v 1. třídách chlapců zvítězil Martin Pšenčík, Jan Ťopek byl druhý. Z našich děvčat měla nejlepší výsledky Terka Marčíková, byla šestá. V kategorii 2.-3. třída chlapci Vojta Pozzi získal stříbro. Z děvčat Darja Máčalová vybojovala zlatou medaili. V kategorii našich nejstarších (4.-5. třída chlapci) zazářil Marek Sotolář se zlatou medailí, Tomáš Srna získal bronzovou. Z děvčat byla nejlepší Linda Máčalová, která suverénně vybojovala zlato. Všem našim sportovců moc gratuluji a přeji jim ještě spoustu dalších úspěchů.

Asi všichni se těšili na ochlazení od otrokovických hasičů. Letos navíc měli vystoupení sportovci, kteří ve svých sportech dosáhli mimořádných výkonů. A samozřejmě jsme měli možnost se setkat se sportovní elitou Otrokovic. 

Řádění se nám vydařilo a už se těšíme na další! 

Galerie

Pohodové odpoledne 2018

Dne 12. června jsme měli jednu ze závěrečných akcí školní družiny – pohodové odpoledne na Štěrkovišti v areálu Sluníčka. 

Letošním tématem byly barvy, duha, kouzelný svět jednorožců a hodných trollů. Děti si prošly sedm barevných a zábavných disciplín, na kterých po splnění úkolu dostaly část obrázku.Tu pak lepily na výkres do obrazu. Nejvíce se dětem líbila střelba barevnými balonky, které byly naplněny vodou. Experimentovali jsme a vyráběli duhu z CD disku. Každému dítku se povedla. Nechyběla ani zmrzlina, koláče a ovoce na osvěžení. A balíček s překvapením.

Letošní novinkou byl „tetovací salon“, kdy paní vychovatelky dětem dělaly třpytivá tetování. 

Na závěr akce jsme rozdělali oheň a opékali jsme společně s rodiči špěkáčky. Bylo to moc příjemné odpoledne, myslím, že každý byl spokojený.

Děkujeme rodičům za sponzorské dary a společně příjemně strávené odpoledne. Deváťákům Nikole Hastíkové, Elišce Rieslerové, Simoně Rozehnalové, Denise Janíkové a Marianu Pražákovi pak za pomoc při organizaci naší akce. Pánům Dušanovi a Petru Frantovi, paní Maňáskové za perfektní obsluhu v kuchyni.

Galerie

Vlaštovkové odpoledne 2018

25. května jsme měli vlaštovkové odpoledne. Předcházelo mu skládání vlaštovek ve všech odděleních, děti trénovaly hody a vymýšlely typ, který by nejdál doletěl.

Nakonec v nejdelším hodu zvítězili Lili Vojtíková a Michal Kubík, Klárka Pavlištíková a Jakub Kračina, Stella Gergelová a Marek Kašík, Nikita Grivalská a Patrik Zvonek. Odměněni nakonec byli všichni účastníci. Odpoledne se nám vydařilo a už se těšíme na další společnou akci.

Galerie

Výtvarný úspěch v soutěži Život v lese

V jarních měsících vyhlásilo DDM Sluníčko výtvarnou soutěž s názvem ŽIVOT V LESE. Jelikož máme ve družině nápadité, výtvarně nadané a soutěživé dívky, nezbylo nic jiného, než se soutěže zúčastnit. Pro úspěch si dívky zvolily náročnou kombinovanou techniku. Pozadí obrazu tvořil strom, který byl namalován vodovými barvami a akvarelové pastelky dotvářely detaily kůry i listů stromu. Centrem pozornosti se stala figura, v našem případě sova, nakreslená detailně pastelkami s prvky mandaly. Hotové práce se výtvarnicím velice povedly.

Z 98. prací účastníků se Šárka Štěpáníková umístila na překrásném 1. místě a Kája Hrabalová na skvělém 3. místě v kategorii 3. – 4. tříd. Konkurence byla opravdu veliká. Do soutěže se přihlásily děti z MŠ Klubíčka Tlumačov, MŠ Včelín Kvasice, MŠ Mikulov, Tlumačova a ZŠ Trávníky Otrokovice. Všechny práce budou zpřístupněny veřejnosti od 6. 6. do 29. 6. 2018 v prostorách KIS Tlumačov v době jeho provozu.

Našim talentovaným výtvarnicím moc gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů v podobných soutěžích.                                                                                                                                          Helena Benešová

Galerie

Lanáček

Ve čtvrtek 17.5. jsem s dětmi 4.oddělení navštívila lanové centrum Lanáček. Přálo nám počasí a nebylo tam mnoho jiných dětí, takže si všichni užili atrakce dosyta. Proběhly si lanovou dráhu, sjížděly na kotvě, skákaly na barevné skákací ploše i na dvou samostatných trampolínách. Některé daly přednost houpačkám a skluzavce. Měly možnost si koupit drobné občerstvení a zmrzlinu, což se jim velmi zamlouvalo. Kromě zábavy na atrakcích si děti také se mnou poseděly a povídali jsme si spolu u stolu. Všechny byly spokojené a rády se do Lanáčku znovu podívají.         Klára Dubovská

I naše naše 5. oddělení se vydalo za zábavou do Lanáčku. Každý žák si vyzkoušel nabídku, kterou lanové centrum nabízí. Součástí lanové dráhy je pavoučí síť, netopýří most či opičí dráha. Všechny tyto části žáci bez problému zvládli a těšili se z dalších zábavných činností, které lanové centrum poskytuje. Nejoblíbenější atrakcí se stala trampolína s připevněným basketbalovým košem, kdy se soutěžilo o nejvyšší počet hozených košů. Dále se děti doslova vyskákaly na nafukovacím puchýři, zde se přetlačovaly a užily si spousty legrace. K výborné atmosféře nám svítilo sluníčko a celý pobyt nám zpříjemnilo.                                                                                                                                           Helena Benešová

21.5. v pndělí také 7. oddělení navštívilo lanové centrum v Otrokovicich. Děti se na návštěvu moc těšily. Nejvíce je zajímaly trampolíny a take velká nafukovací žíněnka, kde strávily většinu času. Prolézání sítí také zvládly bez potíží. Těšíme se na další návštěvu.                                                                                                   Kateřina Říhová 

Lanáček navštívila postupně všechna naše oddělení. Vstupné jsme neplatili, pan Páleník nám je věnoval jako sponzorský dar. Moc mu všichni děkujeme!!         

Galerie

Dopravní hrátky

Dne 30. 4. jsme zakončili duben – měsíc bezpečnosti, dopravními hrátkami na školním hřišti. Nejprve jsme měli společný úkol na rozehřátí – mřížku, ve které jsme doplňovali správné značky a jejich názvy. Poté jsme se rozdělili podle oddělení a se svou paní vychovatelkou jsme plnili dopravní úkoly. Na jednotlivých stanovištích na nás čekala povinná výbava kola a jeho dozdobení, zdatně jsme zdolávali opičí dráhu, poznávali jsme a skládali rozstříhané dopravní značky, správně jsme se orientovali na křižovatce s dopravním značením, soutěžili jsme, kdo namotá dříve auto na dřívko, hravě jsme zvládli slalom na koloběžkách a přiřadili záchranné složky ke svému stínu. Sladká odměna nás neminula.

I přes silný vítr se nám akce vydařila a těšíme se z toho, že jsme ,"dopravní všeználci." A děti se nchaly slyšet, že je to bavilo.

Veronika Krejčířová

Galerie

Velikonoce v Záhlinicích

26. března vyjelo 53 našich dětí do muzea Václava Skopalíka v Záhlinicích, kam nás pozvali rodiče Skopalíkovi. Autobus jsme hradili z výtěžku z jarmarku.

V muzeu pro nás bylo připraveno velikonoční tvoření: malovali jsme výdumky, pletli pomlázky, vyráběli píšťalky, pekli jidáše. Také jsme si mohli prohlédnout muzeum, drželi jsme v rukách kuřátko nebo kachňátko, prošli jsme se s kozami, okukovali králíky a krásného velkého psa.

 V muzeu se nám moc líbilo, děkujeme paní Skopalíkové za tuto krásnou akci. A na příští rok se těšíme!

Galerie

Velikonoční tvoření

22. března jsme měli ve všech družinách velikonoční tvoření. Tentokrát přišli i zájemci, kteří se přišli podívat do naší školy a družiny, protože byl i den otevřených dveří.

V jednotlivých družinách se vyrábělo kuřátko, které se líhlo z vajíčka, zvířátka z výdumku, slepička s kuřátkem, ovečka, zajíček, tvořilo se ze slaného těsta a pekly se velikonoční perníky a linecké. Bylo připraveno i občerstvení, byl otevřen stánek s výrobky našich dětí.

Děkujeme moc paní Zpěvákové a Konečné, žákům Alině Batyuk, Emě Skoumalové, Patriku Matulovi, Evě Kůřilové, Simoně Juráškové, Saši Orlové, Verči Novotné, Renatě Tomanové za obrovskou pomoc při organizaci této akce, velký dík patří také všem paním vychovatelkám, které akci vymyslely a "vdechly jí život".

Galerie

Sněhuláci pro Afriku

V letošním školním roce jsme se se školní družinou zapojili do projektu Sněhuláci pro Afriku. Cílem tohoto projektu je počkat si na spoustu sněhu a začít stavět. Letošní zima nám zatím moc sněhu nedopřála, ale naštěstí pár centimetrů nám začátkem února z nebe seslala a my jsme mohli začít stavět sněhuláky pro děti z Gambie. Za každého postaveného sněhuláka se posílá 50 Kč na pomoc těmto dětem. Naše družina poslala část peněz z výtěžku z adventního jarmarku na Mánesce. Také jsme poslali soutěžní foto s koláží fotek našich sněhuláků, prostor fantazii pak dávalo dobrovolné téma sci-fi sněhulák. Jak se nám vedlo se můžete podívat na stránkách http://www.snehulaciproafriku.cz/users/data-staveni-detail/778

Lucie Musilová

Karneval 2018

15. února se sešla v tělocvičně naší školy spousta nádherných masek připravená ke karnevalovému reji. Báječně jsme si zatančili, zahráli několik her, z nichž se nám asi nejvíce líbila ta balónková. Také se každý z nás vyfotil ve fotokoutku. Čas nám rychle uletěl, takže po malinké odměně jsme se spokojeně vydali do družin a domů.

Galerie

Beseda s hokejisty

Dne 14. 2. naši družinu navštívili hokejisté z týmu Aukro Berani Zlín. Byli to Tomáš Fořt, Tomáš Valenta a Antonín Honejsek. Slova se ujal Antonín Honejsek, aby přiblížil dětem, o čem zlínský hokej je, přidali se i jeho spoluhráči. Poté se děti začaly ptát na vše, co je zajímalo a hokejisté trpělivě odpovídali. Děti byly nadšené. Pro hokejisty měly nachystané obrázky, aby si je mohli odnést a vyvěsit si je pro štěstí v šatně. Na závěr se konala velká autogramiáda, kdy si děti nechaly podepisovat vše, co měly po ruce – dresy a šály, dokonce i mikiny, trička, ruce, přezůvky.

Samozřejmě nemohla chybět společná fotka. Těšíme se na další setkání opět za rok.

Kateřina Říhová

Galerie

 
Žádné události

Další informace