říjen 2017
Po Út St Čt So Ne
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

kontakt

Základní škola Mánesova Otrokovice, příspěvková organizace

Mánesova 908
765 02, Otrokovice

Tel: +420 576 771 272
Mail: skola@zsotrman.cz
Web: www.zsotrman.cz

Školní družina

Připravujeme

 barevné kreslení říjen 2017

 

 

 

 


Podívejte se na proběhlé akce.

 

Do ŠD žák potřebuje:
každý den – čip (nejlépe na kroužku v peněžence na zavěšení na krk), malý deníček na různá sdělení (prváci dostanou v ŠD), svačinu na odpoledne, doporučujeme přezůvky s pevnou patou na přechody po škole.
Do družinové třídy dítě potřebuje:
sportovní oblečení a obuv na pobyt venku, převlečení do tělocvičny (vše podepsané). Děti si nosí tyto věci v pondělí, před víkendem je donesou zpět domů na vyprání.

Pošlete prosím po dítěti balík papírových kuchyňských utěrek a jedny papírové kapesníky (100ks).

Rodiče, denně chodíme na školní hřiště. Dejte dětem do družiny vhodné oblečení dle aktuálního počasí a sportovní boty.


Maminky, babičky, tety, pokud máte doma zbytky vln a příz,stuhy, knoflíky, korálky, jehlice, háčky, staré hodinky, hodiny nebo jen kolečka z nich, paličky, herduli a víte, že je nebudete potřebovat, doneste nám je prosím do družiny.My je zpracujeme.Děkujeme.

 

Zájmové činnosti ve školním roce 2017/2018

Zájmová činnost Den Čas vychovatelka - učitel(ka)
Hbitý jazýček pondělí 15,00-16,00 Lucie Musilová
Tvořílek pondělí 15.00-16.30 Jarmila Hrabinová
informatika pondělí 15.00-16.30 Veronika Krejčířová
Hrajeme si anglicky pondělí 15,00-16,00 Helena Benešová
       
pracovní úterý 15.00-16.30 Jarmila Hrabinová
dramatická úterý 15.00-16.30 Helena Benešová
informatika úterý 15.00-16.30 Veronika Krejčířová
keramika úterý 15.00-16.30 Jiřina Frantová
sborový zpěv úterý 13,30-14,30 Andrea Dohnalová
       
Hbitý jazýček  středa  13,30-14,30  Alena Ticháčková 
florbal 2.-5. třída středa 15.15-16.30 Lucie Musilová
florbal 2.-5. třída středa 15.15-16.30 Helena Benešová
       
sportovní čtvrtek 15.00-16.30 Helena Benešová
sportovní čtvrtek 15.00-16.30 Lucie Musilová
výtvarná čtvrtek 15.00-16.30 Jiřina Frantová
       
kopaná pátek

13.35-14.35

Stanislav Šindler, Helena Benešová
keramika pátek 15.00-16.30 Kateřina Říhová
keramika pátek 15.00-16.30 Jiřina Frantová
taneční pátek 15.00-16.00 Veronika Krejčířová

 

Dokumenty ŠD

Vnitřní řád ŠD

Směrnice o úplatě

Omluvenky ke stažení

Naše pravidla

 

Barevné kreslení

13.10. 2017 se nás sešlo na školním hřišti 131 s barevnými křídami v kyblících. Kluci si ještě nesli kopačáky na fotbal, protože to kreslení je úplně neuspokojuje. Kreslili jsme podzimní, pořádně barevné obrázky, aby se nám hřiště krásně rozsvítilo. Počasí nám přálo, byl slunečný den, a tak i díky němu se nám odpoledne vydařilo.

Galerie

Výtvarný úspěch

Ke konci školního roku 2016/ 2017 pořádal hřebčín Tlumačov výtvarnou soutěž na téma "Kůň a já". I my jsme se do soutěže zapojili a přemýšleli jsm, jak toto téma výtvarně zpracovat. Malovali jsme i tvořili z keramické hlíny.

Přes velkou konkurenci se nám podařilo dosáhnout úspěchu. Gratulace patří Markétě Klímové a Daniele Kramlové ze 3.C. Daniela se umístila na krásném třetím místě.                                                      Kateřina Říhová

Galerie

Výlet do ZOO 2017

V úterý 26.9. se děti z 5. a 7.oddělení vydaly na výlet do ZOO Lešná. Na výlet jsme se všichni moc těšili a přáli si, aby se počasí umoudřilo a nepršelo nám. Tak se i stalo. Poslední teplé dny si užívala i zvířata. Všechna byla venku a vyhřívala se na sluníčku. My jsme se nejvíce těšili do zátoky rejnoků. S rejnoky jsme se pomazlili, nakrmili je a poté se vydali zpět ke škole, kde nás čekali rodiče.                                                                         Kateřina Říhová

Ve středu 27. září se ostatní oddělení vydaly dvěma autobusy do ZOO Lešná. Počasí nám přálo. S úžasem jsme pozorovali lachtany ve vodě, skákající opičky Kotuly, žirafy, slony, lvy a vykoukly na nás i surikaty. Svačili jsme a dováděli v oblíbeném dětském koutku. Stihli jsme i nakrmit rejnoky a nakoupili jsme si různé suvenýry. Výlet se nám všem moc líbil a už se těšíme na další hezké zážitky.                                                                 Veronika Krejčířová

Galerie

Prázdninové řádění

Poslední akcí letošního školního roku bylo prázdninové řádění 21. června ve sportovním areálu Baťov. Sešli se tu sportovci tří základních otrokovických škol, aby porovnali své sportovní dovednosti získané tréninky při Zdravém pohybu ve školní družině.

Našich sportovců se sešlo nejvíc, přišli nažhavení obhájit prvenství z minulých ročníků. Nezlomilo je ani vedro, do soutěží se pustili s nasazením všech sil. A proto jsme se při vyhlašování výsledků mohli radovat. Na bedně jsme měli z prváků Jakuba Kozelského, Kryštofa Zuzaníka, Martina Hejdu. V kategorii druhých, třetích tříd chlapci Marka Sotoláře (1.m.), Filipa Zábojníka (3.m.), děvčata Lindu Máčalovou, Andreu Stužkovou, Darju Máčalovou. A z čtvrťáků, páťáků chlapců Honzu Zábojníka (1.m.), děvčat Valču Máčalovou (1.m.), Renatu Tomanovou (2.m.). Celková zlatá medaile byla zasloužená! Dvakrát jsme obsadili všechny tři stupně, na bednu se nepodařilo vyskočit prvačkám děvčatům. 

Na letošním řádění došlo k velkému omylu při vyhlašování děvčat druhých, třetích tříd. Ještě nebyly zadány všechny výsledky, a už byla vyhlášena na prvních třech pozicích děvčata z TGM. Tento omyl byl napraven na závěrečném shromáždění, kdy naše děvčata L. Máčalová, A. Stužková a D. Máčalová byla dekorována medailemi a pan Bukovjan se jim jménem pořadatelů omluvil.

Galerie

Výsledky

Vlaštovkové odpoledne

21. června jsme měli vlaštovkové odpoledne. Ve družinách a doma jsme se učili skládat vlaštovky a ty jsme pak znovu skládali ve středu odpoledne na školním hřišti. A potom jsme už jenom porovnávali, která doletí nejdál.

  1. místo 2. místo 3. místo
Prváci Hana Navrátilová Natali Grechová  Anna Skalníková 
Druháci Míša Maršálková Sára Andrýsková Andrea Tihelková 
Třeťáci Andrea Stužková Agáta Vikartovská Karolína Hrabalová 
Čtvrťáci a páťáci Simona Vitásková Soňa Valuchová  Adéla Židlíková

 

   1. místo  2. místo  3. místo
 Prváci Štěpán Novotný Vojtěch Polášek Michal Pátek + Ivan Kvapil 
 Druháci Pavel Janák  Metoděj Zvoníček  Vašek Skopalík 
 Třeťáci David Havlík  Filip Kotačka  Lukáš Pospíšek 
 Čtvrťáci a páťáci Jan Zábojník Jakub Pavlištík Patrik Zvonek 

 

Galerie

Vystoupení rytířů

21. června za námi přišli členové historického šermu ze skupiny Berendal. Na naše přání s sebou vzali i "princeznu". Předvedli nám šermířské zápolení, seznámili nás se středověkými zbraněmi a nechyběl společenský tanec tehdejší doby.

Potom nám půjčili svoje zbraně. Mnohé z nás překvapilo, jak jsou těžké a nechápali jsme, jak s nimi dokázali běhat a bojovat. Někteří z nás se pustili do šermířských potyček, bylo to moc fajn.

Děkujeme panu Marku Bartoňovi, Bohuslavu Mišurcovi a princezně Aleně Kolářové za vynikající výkony a příjemně strávené odpoledne.

Galerie

Soutěž o dres

26.5. si naše děti zasoutěžily o hokejový dres 93 Voráček a devět puků, které jsme také dostali jako sponzorský dar. I když dres chtěli všichni, vítěz byl jen jeden: Ondra Zakopal. Gratulujeme!

Galerie

Pohodové odpoledne

23. května jsme se sešli v areálu Sluníčka na pohodovém odpoledni. Tady jsme měli připraveno několik her: slalom s koněm, svazování provázků a přitahování kýblu s bublifuky, hledání věcí v kupce sena, trefování do hradu, zdobení erbu, skládání básničky o rytířích. Za splnění jsme měli nachystané malé překvapení.

Potom jsme měli v plánu opékání špekáčků, od kterého nás vyhnal děšť. Ale náladu jsme si pokazit nenechali. Rodiče byli stateční a opékali i v dešti, nám neobyčejně chutnalo.

Za zdařilou akci děkujeme manželům Váňovým, Haně Maňáskové, Dušanovi a Petrovi Frantovi, Sylvě Řehoříkové, Patricii Večeřové, Patriku Matulovi, děvčatům z 9.A a vychovatelkám za organizaci. Sdružení rodičů a všem našim rodičům, kteří sponzorsky přispěli na občerstvení a překvapení pro děti.

Galerie

Galerie 2

Turnaj v kopané

Dne 18.5 2017 jsme se již po několikáté zúčastnili spolu s našimi družinovými fotbalisty krajského turnaje školních družin v malé kopané ve Zlíně. Soutěžit za naši Mánesku byli Zbyněk Doležel, Vojtěch Pozzi, Adrian Jánský, Ondřej Gajdošík a Metoděj Zvoníček z 2.B, Vojtěch Krkoška a Vojtěch Pražák ze 3.B, Marek Sotolář, Lukáš Pospíšek a Filip Zábojník ze 3.C. Nastoupit jsme měli proti dvěma dalším týmům a sice domácí 5. ZŠ Zlín a 16. ZŠ Zlín. Do turnaje jsme vstoupili šťastně, podařilo se nám domácí tým porazit 3:0 díky gólům Vojty Krkošky, Vojty Pozziho a Zbyni Doležela. Štěstí nás bohužel ale ve druhém zápase opustilo, nepodařilo se proměnit žádnou gólovou šanci a 16. ZŠ nás porazila 0:2. Po odehrání všech zápasů jsme zůstaly všechny týmy vyrovnané s jednou výhrou a jednou prohrou, o vítězi tedy muselo rozhodnout skóre. V počtu střelených branek jsme tedy skončili na krásném druhém místě hned za domácím družstvem. Domů jsme si tedy odvezli krásný pohár a spoustu fotbalových zážitků. Těšíme se na další ročník tohoto turnaje, kterého se určitě znovu zúčastníme.

                                                                                           Lucie Musilová

Galerie

Jízda zručnosti

3. května jsme měli ve školní družině jízdu zručnosti, kde přihlášení cyklisté mají za úkol předvést, jak ovládají svoje kolo.

Z přihlášených 85 žáků se nakonec na překážkovou dráhu odvážilo 68 dětí. Prváci se připravených překážek zprvu zalekli, ale poprali se s nimi skvěle. Měli jsme tu účastníky, kteří jezdí od první třídy a nyní jsou páťáci a jeden čtvrťák, ti už dráhu zvládali bravurně. Celkově se nám jízda zručnosti povedla, titul král silnic získalo 48 žáků, nebezpečí silnic 18 žáků a piráty silnic jsme měli jenom 2. Bezchybně celou dráhu projeli Kandji Serigne Saliou, Darja Máčalová a Linda Máčalová.

Všichni cyklisté byli odměněni bezpečnostními pásky, za které děkujeme panu Pátíkovi. Děkujeme panu Váňovi a žákům Marianu Pražákovi a Honzovi Křivákovi za postavení dráhy a dopomoc při jízdě, dále panu Skalníkovi, Mamicovi, paní Váňové a Koniorové,paní učitelce Štouračové a Melkové za záchranu u jednotlivých překážek. 

Ti, kteří se chystají na jízdu zručnosti příští rok, už mohou začít trénovat. Těšíme se na ně! 

Galerie

 

Vynášení Moreny

V naší školní družině už se pilně připravujeme na Velikonoce, mimo velikonočních výrobků se seznamujeme i s tradicemi těchto svátků. A proto víme, že o Smrtné neděli se vynáší zima ze vsi. My jsme Morenu vynášeli 31. 3. za hlasitého lomozu, jak to má být. Na moravní lávce paní vychovatelky Morenu zapálily a vhodily do Moravy. Z mostu jsme všichni pozorovali, jak plave směrem k Napajedlům. Na závěr jsme všichni prošli zlatou bránou do jara.

A opravdu nám to vyšlo, bylo krásně, šli jsme jenom v mikinách a sluníčko nás provázelo po celý zbytek dne.  

Galerie

Úspěšné výtvarnice

V březnu jsme se zúčastnili krajské výtvarné soutěže školních družin na téma Cesta do pravěku. Z našich dětí byly oceněny Kája Hrabalová a Tereza Šimčíková. K tomuto úspěchu jim blahopřejeme a děkujeme za krásnou reprezentaci naší ŠD.

Galerie

Konečně!

Od 14. března chodíme odpoledne zase do areálu ŠD zacvičit si na průlezkách, na které jsme hodně dlouho čekali. Radost je obrovská, střídáme se na houpačkách, cvičíme na hrazdách, šplháme na tyčích, lozíme na žebřících..prostě si to hodně užíváme.

Galerie

Karneval

23. února jsme měli v tělocvičně školy družinový karneval. Masky byly úžasné, těžko říct, které bytosti převažovaly. 

V soutěžích jsme skládali klauna, přebírali hrách a fazole jako holoubci a svazovali dlouhou šňůru z pruhů látek. Také jsme tancovali s pí vychovatelkami Musilovou a Krejčířovou, bezkonkurenčně nejvíc jsme se odvázali při skladbě Sofia.

Při karnevalu nám odpoledne příjemně, ale moc rychle uteklo. Nezbývá nám než se těšit na další společnou akci.

Galerie

Trollové

26. ledna jsme byli v Besedě na animovaném filmu. Trollové. Trollové jsou malí veselí človíčci, kteří se nám moc líbili stejně jako celý film.

 

Vánoční tvoření

20. prosince jsme měli ve družině vánoční tvoření. Letos jsme je spojili s jarmarkem, z kterého jsme část výtěžku věnovali Stonožce na podporu výzkumu Cronovy choroby.

Odpoledne nám při vánočním tvoření (andělíčci, ozdoby ze skořápek, přáníčka, stromečky, hvězdy z kalíšků od svíček), zdobení perníků a pečení vánočního cukroví rychle ubíhalo. Měli jsme připravený i výborný punč a napečené cukroví od našich maminek.

S organizací nám pomáhali bývalé kolegyně Saša Váňová a Hana Maňásková, pánové Miroslav Váňa a Petr Franta, žáci Alina Batyuk, Ema Skoumalová, Verča Koválová, Max Vanča a Patrik Matula. Paní Benešová napekla perníky a pomáhala nám s jejich zdobením. Velké poděkování patří paní Zpěvákové, která nám dodala těsta a pomáhala v kuchyňce.

Poděkování patří také všem zúčastněným za příjemnou předvánoční atmosféru. Akce byla velmi zdařilá.

 Galerie

 

 

 

 

Družinový slavíček

23. listopadu jsme měli družinového slavíčka. Soutěži v tělocvičně předcházela družinová kola, kdy si každé oddělení vybralo ty nejlepší zpěváky, kteří za doprovodu pana učitele Jordána zazpívali soutěžní píseň.

Diváci všechny finalisty bouřlivě povzbuzovali a porota spravedlivě jednotlivé výkony posuzovala. Nejnáročnější rozhodování bylo opět u nejstarších, a tak nakonec byla udělena dvě první místa. Nakonec zvítězili tito zpěváci:

  1. místo 2. místo 3. místo
Prváci Buchtíková Eliška Dubovská Anežka Ptáček Ivo
Druháci Kurtinová Denisa Pernička Michal Zvoníček Michael
Třeťáci Pražák Vojtěch Domincová Alžběta Posltová Amálie
Čtvrťáci a páťáci Solař Petr, Orlová Alexandra   Květáková Vendula

 

Galerie 1

Galerie 2

Halloween v ŠD

2. listopadu se v tělocvičně sešlo strašně moc nejrůznějších příšerek a příšer, čarodějnic a čarodějů a jiných nadpozemských bytostí, aby společně zařádili při hudbě a tanci. Také zazávodili v čarodějných soutěžích, zahráli si hry. Halooweenské odpoledne se nám povedlo, dost jsme si ho užili.

Galerie

Barevné kreslení 2016

Už se o slovo zase hlásí podzim, začíná barvit listy stromů a keřů. A zase na naše školní hřiště zapomněl. A proto jsme se 21. října vybavili křídami a hřiště jsme pokresli my. A povedlo se nám to nádherně.

Galerie

Rapujeme ve 4. oddělení

V týdnu od 3. do 7. října probíhala ve čtvrtém oddělení družiny příprava na páteční přehlídku dětí v rapování. Jak se píše ve slovníku, jsou to rytmicky mluvené rýmy, rap se dá provádět s hudbou, ale také bez hudby. Dětem je tento styl známý a mají jej "nakoukaný". V pondělí jsme se společně učili jednoduchou básničku, která nám má pomoci si zapamatovat důležitá čísla, když potřebujeme přivolat hasiče, záchranku či policii. A na tento text si měly děti připravit pohybově - taneční vystoupení v rapovém stylu. Děti hned začaly předvádět své taneční dovednosti, radily se s kamarády a vymýšlely si oblečení a doplňky. Jejich nadšení bylo obrovské a nakažlivé. V pátek pak vyvrcholily přípravy a diváci se těšili na své favority.

Do poroty, která posuzovala výkony dětí, jsme přizvali i skvělou paní učitelku Šárku Melkovou, dva náhodně oslovené poradce z řad dětí a paní vychovatelku 4. oddělení. Publikum už nedočkavě čekalo na své kamarády.

Každé vystoupení bylo originál. Děti nepodcenily ani oblečení a důležité doplňky, které nemohou při rapování chybět. Jejich výkony byly oceněny potleskem diváků i drobnými sladkostmi. Všichni byli moc skvělí. Bylo těžké vybrat toho nejlepšího, nakonec porota ocenila Denise Chudárka. Odpoledne jsme si v družině moc užili.

Ještě jednou chci jmenovitě poděkovat za odvahu, nadšení i skvělé výkony těmto soutěžícím: Martinu Mateskovi, Matyáši Doležalovi, Danielu Navrátilovi a Sáře Andrýskové. Taneční zkušenosti má také Radek Šíbl a Denis Chudárek. Skvělá byla děvčata Bětka Domincová a Kája Lehotská. Odvážně se ujali svého rapu i Felix Overal a Jakub Pavlištík. Bohužel nám onemocněl další skvělý raper Darien Grebeníček.

Dětskou porotu zastupovaly zkušené raperky Nikita Grivalská a Soňa Valouchová.

Iveta Frolková

Galerie

 
Žádné události

Další informace