leden 2020
Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

kontakt

Základní škola Mánesova Otrokovice, příspěvková organizace

Mánesova 908
765 02, Otrokovice

Tel: +420 576 771 272
Mail: skola@zsotrman.cz
Web: www.zsotrman.cz

Školní družina

Připravujeme

29.1.2020            12,50- 15,40h     kino v Besedě 

20.2.2020                      13,30- 15,00h     karneval v tělocvičně

                           

                             

 

      

 
                                                                                                                          


Podívejte se na proběhlé akce.

 

Do ŠD žák potřebuje:
každý den – čip nebo kartu (nejlépe na šňůrce na zavěšení na krk), malý deníček na různá sdělení (prváci dostanou v ŠD), svačinu na odpoledne, doporučujeme přezůvky s pevnou patou na přechody po škole.
Do družinové třídy dítě potřebuje:
sportovní oblečení a obuv na pobyt venku, převlečení do tělocvičny (vše podepsané). Děti si nosí tyto věci v pondělí, před víkendem je donesou zpět domů na vyprání.

Pošlete prosím po dítěti balík papírových kuchyňských utěrek a jedny papírové kapesníky (100ks).

Rodiče, denně chodíme na školní hřiště. Dejte dětem do družiny vhodné oblečení dle aktuálního počasí a sportovní boty.


Maminky, babičky, tety, pokud máte doma zbytky vln a příz,stuhy, knoflíky, korálky, jehlice, háčky, staré hodinky, hodiny nebo jen kolečka z nich, paličky, herduli a víte, že je nebudete potřebovat, doneste nám je prosím do družiny.My je zpracujeme.Děkujeme.

 

Zájmové činnosti ve školním roce 2019/2020

Zájmová činnost Den Čas vychovatelka - učitel(ka)
Hbitý jazýček pondělí 15.00 - 16.45 Lucie Musilová
Tvořílek pondělí 15.00 -16.30 Jarmila Hrabinová
informatika pondělí 15.00 -16.30 Veronika Foltýnová
miniházená pondělí 15.00 - 16.30 Helena Benešová
       
Šikulové úterý 15.00 -16.30 Jarmila Hrabinová
Hrajeme si anglicky úterý 15.00 -16.30 Helena Benešová
keramika úterý 15.00 -16.30 Jiřina Frantová
       
       
informatika   středa  15.00 - 16.30 Veronika Foltýnová 
sborový zpěv  středa   13.40 - 14.40 Andrea Dohnalová 
florbal 2.-5. třída středa 15.00 -16.30 Lucie Musilová
florbal 2.-5. třída středa 15.00 -16.30 Helena Benešová
       
sportovní čtvrtek 15.00 -16.30 Helena Benešová
sportovní čtvrtek 15.00 -16.30 Lucie Musilová
výtvarná čtvrtek 15.00 -16.15 Jiřina Frantová
       
kopaná pátek

13.35 -14.35

Stanislav Šindler
keramika pátek 15.00 -16.30 Kateřina Říhová
keramika pátek 15.00 -16.30 Jiřina Frantová

taneční

pátek

15.00 -16.00

Veronika Foltýnová

vaření pátek 15.00 -16.30 Helena Benešová

 

Dokumenty ŠD

Vnitřní řád ŠD

Směrnice o úplatě ŠD

Omluvenky ke stažení

Naše pravidla

 

Družinový slavíček 2019

Dne 19.11. 2019 se v tělocvičně konalo hudební odpoledne s naším družinovým slavíčkem. Dvacet vybraných odvážlivců ze všech oddělení si dalo práci s nácvikem písniček, překonalo svůj strach i nervozitu a nastoupilo před početné publikum. Pochvala za odvahu patří všem zúčastněným, zvlášť těm umístěným. Jako nejlepší zpěváci byli oceněni naší porotou Barunka Habartová, Hanička Fabriková, Eliška Petrů, Míša Mančík a Denisa Kurtinová s Maruškou Hrubou.

                                                                                             Lucie Musilová

  Prváci Druháci Třeťáci Čtvrťáci Páťáci
1. místo Habartová Barča Fabriková Hana Petrů Eliška Mančík Míša

Densia Kurtinová,

Maruška Hrubá

2. místo Ševeček Viktor Kopečková Sofie Filípek Vojta Dubovská Anežka  
3. místo Zmeškalová Gabča Brázdil Romča Judasová Lucka Kryška Matěj  

Barevné kreslení 2019

Dne 11.10 jsme spolu s dětmi ozdobili školní hřiště spoustou barevných obrázků. Díky naší družinové akci s názvem Barevné kreslení se na hřišti objevily obrázky naší školy, dětí při pouštění draků a různé podzimní motivy kreslené křídou. Dětem se kreslení líbilo a moc se jim povedlo.                                           Lucie Musilová

 

Výlet do ZOO 2019

23. září jsme se zase po roce vydali na výlet do ZOO Lešná. Letošním velkým překvapením pro nás byla ,,rejnočí miminka.“ Viděli jsme i mláďata tygra ussurijského, krmení opic a lachtany dovádějící ve vodě. V ZOO se nám moc líbilo, počasí nám přálo a už se těšíme na další krásné společné zážitky.                       Veronika Foltýnová

 

Prázdninové řádění 2019

18. června se sešli sportovci všech tří otrokovických družin zapojení do projektu Zdravý pohyb do škol na SABu, aby změřili své sportovní výkony. Počasí bylo velmi slunečné a lákalo k vodě. I přesto bylo našich 84 sportovců odhodlaných po osmé obhájit zlato.

 Za jednotlivé ročníky v 1. třídách chlapců zvítězil Matyáš Řezníček, stříbro vybojoval Tomáš Zetík a bronz Štěpán Kempa. Z našich děvčat se na prvním místě umístila Sára Demjánová.

V kategorii 2.-3. třída chlapci se na druhém místě umístil Marek Kunčar a třetí byl Kryštof Zuzaník. Děvčata v této kategorii dosáhla také skvělých výsledků, avšak na ,,bednu“ to nestačilo.

V kategorii našich nejstarších (4.-5. třída chlapci) zazářil Vojtěch Krkoška se zlatou medailí, Petr Šindler získal bronzovou. Z děvčat byla nejlepší Darja Máčalová, která suverénně vybojovala zlato a výborný výkon podala i její sestra Linda Máčalová, která dosáhla na medailí stříbrnou.

V celkovém hodnocení jsme předběhli žáky TGM a Trávníků a stanuli opět na stupni nejvyšším. 

Za odměnu přijeli hasiči ochladit všechny nadšené sportovce a samozřejmě jsme měli možnost se setkat se sportovní elitou Otrokovic.

Všem našim sportovců moc gratulujeme a přejeme jim ještě spoustu dalších úspěchů.                  Veronika Krejčířová

 

Lanáček 2019

V týdnu od 10. – do 14. června všechna naše oddělení navštívila lanové centrum v Otrokovicích.

Součástí lanové dráhy je pavoučí síť, netopýří most a také opičí dráha. Všechny tyto části žáci bez problému zvládli. Nejoblíbenější atrakcí byl barevný nafukovací puchýř, na kterém děti doslova řádily.

Starší děti využily možnost půjčení si fotbalového míče ke kopání na hřišti, které je také součástí lanového centra, někteří se projeli i na motokárách.

Děti měly možnost zakoupit si drobné občerstvení, zmrzlinu či ledovou tříšť, která byla velkým lákadlem. K příjemné atmosféře nám svítilo sluníčko.

Vstupné jsme měli jako sponzorský dar od pana Páleníka a moc mu za to děkujeme!                Kateřina Říhová

Pohodové odpoledne 2019

Dne 12. června jsme pořádali již tradiční akci školní družiny a to Pohodové odpoledne v areálu Sluníčka na Štěrkovišti.

Letošní ročník se nesl ve znamení kolotočů, poutě a cirkusu. Pro děti bylo připraveno sedm stanovišť, kde plnily rozmanité úkoly. Začaly šifrou, pomocí které se měly dostat k vyluštění textu básničky. Tento úvodní úkol plnily všechny děti dohromady a pak už se jednotlivé družiny rozmístily ke stanovištím. Měly možnost si například projít trasu na chůdách z kyblíků, soutěžit ve shazování plechovek, spolupracovat při přenášení vody po lžičkách a získat tak ukrytou zprávu nebo poslepu pomocí hmatu poznávat různé předměty. Každý si také odnesl z disciplíny kolotoč papírovou růži. Kvůli velkému horku se děti nejvíce těšily na občerstvení a zmrzlinu. Pro každého bylo připraveno pití, výborné koláče, několik druhů ovoce a nanuk. Po splnění všech úkolů se děti dočkaly také očekáváného balíčku s překvapením.

V závěru jsme si pak společně opekli špekáčky a zakončili tak velmi příjemné odpoledne. Potěšily nás kladné ohlasy od rodičů i dětí. Protože je tato akce společným dílem nejen vychovatelek, ale i rodičů a dalších důležitých pomocníků, chtěli bychom všem těmto poděkovat.

Rodičům za sponzorské dary a podporu. Žákům sedmého a devátého ročníku Valerii Máčalové, Maral Zorgit, Renatě Mikulcové, Tadeáši Pennerovi, Matějovi Menšíkovi a čtyřem žákům 9.B za pomoc při organizaci odpoledne. Paní Daně Musilové a panu Dušanovi Frantovi za pomoc. Děkujeme.                Klára Dubovská

Vlaštovkové odpoledne 2019

7. června jsme měli na školním hřišti vlaštovkové odpoledne. Vlaštovky jsme trénovali skládat doma i v jednotlivých odděleních, starší to učili mladší. Odpoledne pak každý poskládal svoji vlaštovku a házeli jsme na vítězství v délce letu. Zajímavé bylo, že některým se vlaštovka vrátila a skončila za startovní čárou.

Nejdelší let měly vlaštovky (vítězové po ročnících) Bachtiara Krýčfalušije, Štěpána Březovjáka, Jakuba Kračiny a Honzy Klimeše. Vítězové byli odměněni drobnostmi.

Dopravní hrátky 2019

17. května nám počasí konečně dovolilo uspořádat dopravní hrátky na školním hřišti. 

Po jednotlivých odděleních jsme se přesouvali po stanovištích a plnili nejrůznější dopravní úkoly a situace. Nejvíce nás asi bavil slalom na koloběžkách, skládali jsme i dopravní značky, řešili vybavení lékárničky, hledali rozdíly, přiřazovali stíny aj. Na závěr byl každý z nás odměněn malým dárkem.

Odpoledne se nám vydařilo, spokojeně jsme se vraceli zpět do družin. 

Úspěšné malířky

Naše družina se zúčastnila krajské výtvarné soutěže školních družin. Tvořilo se na téma černobílý svět. Ve velké konkurenci získala dvě naše děvčata ocenění:

Majda Matuzsková za černobílou enkaustiku a Míša Vašátová za grafický tisk plachetnice.

Děvčatům blahopřeji a děkuji za příkladnou reprezentaci naší školní družiny.

Galerie

Velikonoční tvoření v Záhlinicích

15. dubna jsme navštívili muzeum Františka Skopalíka v Záhlinicích. V muzeu pro nás byly připraveny aktivity spjaté s Velikonocemi: zdobili jsme vajíčka, pletli pomlázky, pekli jidáše a zpívali písně jara. Mohli jsme si také prohlédnout muzeum. Venku jsme se prošli s kozami, nakrmili králíky, obdivovali jsme housátka a kačeny. Největším zážitkem byla čerstvě vylíhnutá kuřátka. Radovali jsme se z jarního počasí, všem se nám tam líbilo!                                                        Veronika Krejčířová

 

 

Jarní tvoření

4. dubna jsme měli ve družině pro děti a jejich rodiče jarní tvoření. Ve čtyřech místnostech se vyráběly jarní a velikonoční dekorace, v kuchyňce se pekly velikonoční perníky a linecké, nechyběla ani místnost s občerstvením.

Účast byla hojná, tvoření se nám povedlo, rodiče, děti i my, vychovatelky, jsme byli spokojeni. velký dík patří Maxovi Vančovi, Valči Máčalové a Maral za pomoc při tvoření.

Karneval 2019

21.2. se v tělocvičně naší školy sešlo nepočítaně princezen, nejrůznějších zvířátek, čarodějnic a čarodějů, rytířů, policajtů a jiných pohádkových bytostí. Měli jsme karneval a těšili jsme se na tanec, různé hry a soutěže. Naše očekávání se splnilo, docela jsme se vyřádili. Odpoledne se nám vydařilo a my se už těšíme na další společnou akci. 

Řádění na sněhu 8.1. 2019

Zima se nám v Otrokovicích konečně umoudřila a obdarovala nás sněhovou nadílkou. Děti si rády ve družině užívají sněhových radovánek. Zatím měly možnost stavět ze sněhu iglú a sněhuláky. Díky proměně našeho školního hřiště v jednu velkou bílou plochu jsme se rozhodli uspořádat soutěž o nejvyšší sněhovou stavbu. Soutěžní týmy tvořilo maximálně pět školáků. Každý tým si zvolil jinou taktiku. Někdo se snažil ze sněhu uplácat dlouhou sněhovou tyčku, jiní zase vrstvili koule na sebe a další tým vytvářel stavbu připomínající egyptskou pyramidu. Všechny týmy se moc snažily, jenže vítěz může být jen jeden a tím se stal dívčí tým ve složení Klára Vlčková, Aničky Dudíková a Skalníková, Adélka Gabrhelíková a Bára Hanzlíková se stavbou vysokou 166 cm. Na paty jim těsně šlapal tým se stavbou vysokou 163 cm, který byl seskládaný z kluků Lukáš Fabrika, Vojta Hynčica, Jakub Kračina, Lukáš Zach a Martin Hejda, který ovšem porušil pravidlo 5 stavitelů. Na druhém místě se umístili Nela Orlová, Vojtové Krkoška, Pražák a Pozzi a Honza Klimeš se svou 140 cm vysokou sněhovou stavbou. Všichni soutěžící byli odměněni.                                                                                                          Helena Benešová

 

Vánoční tvoření 2018

18. 12. jsme měli ve družině vánoční tvoření. Rodiče spolu s dětmi měli možnost vyrobit si krásné vánoční dekorace, napéct cukroví v kuchyňce a při vánočním punči si spolu povykládat.

Velmi nás potěšila slova chvály za toto odpoledne, některé maminky se shodly, že krásně u vyrábění relaxují..

Děkuji maminkám Zpěvákové a Konečné za pomoc při pečení, pí Zpěvákové i za sponzorský dar, některým rodičům, za sponzorování této akce, jmenovitě panu Marčíkovi za nejvyšší finanční příspěvek. Děkuji našim nynějším a bývalým žákům: Valči Máčalové, Maral, Maxi Vančovi a Patriku Matulovi za pomoc při organizaci a také paním vychovatelkám, bez nichž by se tato akce neuskutečnila.

Družinový slavíček 2018

13. 12. 2018 jsme měli družinového slavíčka. Všichni finalisté podali vynikající výkony, porota měla tradičně nejtěžší rozhodování u nejstarších žáků, kde bylo několik velmi vyrovnaných zpěváků.

Experimentárium

První část návštěvy Experimentária byla postavena na lidském těle. Děti musely splnit sedm vědeckých úkolů, po jejichž správném vyřešení dostaly části těla, které postupně vlepovaly na předtištěný papír.

V další části každý účastník dostal tangram, který si první vymaloval, rozstříhal a následně z něj složil zvíře podle předlohy.

V závěrečné části proběhla prohlídka všech pater. společně strávené odpoledne v Experimentáriu se nám moc líbilo.

                                                                               Helena Benešová

Jablíčkování

9. října jsme měli na školním hřišti "jablíčkování". Byly to různé hry a soutěže s jablky. Nejlehčí bylo asi skládání puzzle, nejtěžší běh dvojic s jablíčkem mezi čely a nejvíc nás bavilo namotávání jablka na klacík.

Počasí se nám vydařilo, odpoledne nám rychle při hrách uběhlo a s malou odměnou jsme se vraceli spokojeně do družin.

Barevné kreslení 2018

Letos brzy, už 27. září jsme se pustili do okrášlení našeho školního hřiště nejrůznějšími barevnými výtvarnými díly. 6. oddělení, protože cvičilo, kreslilo 1. října. Obrázky se nám všem moc povedly, měli jsme je barevnější než letošní podzim. Ten s barvami prozaím šetří.  

ZOO 2018

Dne 19.9 jsme se jako každý rok vydali dvěma autobusy na výlet do ZOO na Lešné. Počasí nám přálo, viděli jsme spoustu zvířátek, která se vyhřívala na sluníčku, nadšeni jsme byli z krmení rejnoků. 

A protože je nás ve družině moc, 20.9. vyrazil do ZOO ještě jeden autobus. Nejvíc jsme se těšili na rejnoky a surikaty, nákupy v místním obchůdku a řádění v dětském koutku.

 

Řádění

19. června se sešli sportovci tří otrokovických družin, zapojení do projektu Zdravý pohyb do škol, na SABu, aby změřili své síly v tom, co celý školní rok cvičili. Nálada byla perfektní, počasí slunečné, takže nic nebránilo v mimořádných sportovních výkonech.

Z naší školní družiny přišlo 89 sportovců nachystaných předvést ten nejlepší výkon. A podařilo se! V celkovém hodnocení jsme předběhli žáky TGM a Trávníků a stanuli na stupni nejvyšším. Za jednotlivé ročníky v 1. třídách chlapců zvítězil Martin Pšenčík, Jan Ťopek byl druhý. Z našich děvčat měla nejlepší výsledky Terka Marčíková, byla šestá. V kategorii 2.-3. třída chlapci Vojta Pozzi získal stříbro. Z děvčat Darja Máčalová vybojovala zlatou medaili. V kategorii našich nejstarších (4.-5. třída chlapci) zazářil Marek Sotolář se zlatou medailí, Tomáš Srna získal bronzovou. Z děvčat byla nejlepší Linda Máčalová, která suverénně vybojovala zlato. Všem našim sportovců moc gratuluji a přeji jim ještě spoustu dalších úspěchů.

Asi všichni se těšili na ochlazení od otrokovických hasičů. Letos navíc měli vystoupení sportovci, kteří ve svých sportech dosáhli mimořádných výkonů. A samozřejmě jsme měli možnost se setkat se sportovní elitou Otrokovic. 

Řádění se nám vydařilo a už se těšíme na další! 

Galerie

 
Žádné události

Další informace