duben 2018
Po Út St Čt So Ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

kontakt

Základní škola Mánesova Otrokovice, příspěvková organizace

Mánesova 908
765 02, Otrokovice

Tel: +420 576 771 272
Mail: skola@zsotrman.cz
Web: www.zsotrman.cz

Školní družina

Připravujeme

duben - měsíc bezpečnosti duben 2018
vlaštovkové odpoledne květen 2018
pohodové odpoledne 12. června 2018
   


Podívejte se na proběhlé akce.

 

Do ŠD žák potřebuje:
každý den – čip nebo kartu (nejlépe na šňůrce na zavěšení na krk), malý deníček na různá sdělení (prváci dostanou v ŠD), svačinu na odpoledne, doporučujeme přezůvky s pevnou patou na přechody po škole.
Do družinové třídy dítě potřebuje:
sportovní oblečení a obuv na pobyt venku, převlečení do tělocvičny (vše podepsané). Děti si nosí tyto věci v pondělí, před víkendem je donesou zpět domů na vyprání.

Pošlete prosím po dítěti balík papírových kuchyňských utěrek a jedny papírové kapesníky (100ks).

Rodiče, denně chodíme na školní hřiště. Dejte dětem do družiny vhodné oblečení dle aktuálního počasí a sportovní boty.


Maminky, babičky, tety, pokud máte doma zbytky vln a příz,stuhy, knoflíky, korálky, jehlice, háčky, staré hodinky, hodiny nebo jen kolečka z nich, paličky, herduli a víte, že je nebudete potřebovat, doneste nám je prosím do družiny.My je zpracujeme.Děkujeme.

 

Zájmové činnosti ve školním roce 2017/2018

Zájmová činnost Den Čas vychovatelka - učitel(ka)
Hbitý jazýček pondělí 15,00-16,00 Lucie Musilová
Tvořílek pondělí 15.00-16.30 Jarmila Hrabinová
informatika pondělí 15.00-16.30 Veronika Krejčířová
Hrajeme si anglicky pondělí 15,00-16,00 Helena Benešová
       
pracovní úterý 15.00-16.30 Jarmila Hrabinová
dramatická úterý 15.00-16.30 Helena Benešová
informatika úterý 15.00-16.30 Veronika Krejčířová
keramika úterý 15.00-16.30 Jiřina Frantová
sborový zpěv úterý 13,30-14,30 Andrea Dohnalová
       
Hbitý jazýček  středa  13,30-14,30  Alena Ticháčková 
florbal 2.-5. třída středa 15.15-16.30 Lucie Musilová
florbal 2.-5. třída středa 15.15-16.30 Helena Benešová
       
sportovní čtvrtek 15.00-16.30 Helena Benešová
sportovní čtvrtek 15.00-16.30 Lucie Musilová
výtvarná čtvrtek 15.00-16.30 Jiřina Frantová
       
kopaná pátek

13.35-14.35

Stanislav Šindler, Helena Benešová
keramika pátek 15.00-16.30 Kateřina Říhová
keramika pátek 15.00-16.30 Jiřina Frantová
taneční pátek 15.00-16.00 Veronika Krejčířová

 

Dokumenty ŠD

Vnitřní řád ŠD

Směrnice o úplatě

Omluvenky ke stažení

Naše pravidla

 

Velikonoce v Záhlinicích

26. března vyjelo 53 našich dětí do muzea Václava Skopalíka v Záhlinicích, kam nás pozvali rodiče Skopalíkovi. Autobus jsme hradili z výtěžku z jarmarku.

V muzeu pro nás bylo připraveno velikonoční tvoření: malovali jsme výdumky, pletli pomlázky, vyráběli píšťalky, pekli jidáše. Také jsme si mohli prohlédnout muzeum, drželi jsme v rukách kuřátko nebo kachňátko, prošli jsme se s kozami, okukovali králíky a krásného velkého psa.

 V muzeu se nám moc líbilo, děkujeme paní Skopalíkové za tuto krásnou akci. A na příští rok se těšíme!

Velikonoční tvoření

22. března jsme měli ve všech družinách velikonoční tvoření. Tentokrát přišli i zájemci, kteří se přišli podívat do naší školy a družiny, protože byl i den otevřených dveří.

V jednotlivých družinách se vyrábělo kuřátko, které se líhlo z vajíčka, zvířátka z výdumku, slepička s kuřátkem, ovečka, zajíček, tvořilo se ze slaného těsta a pekly se velikonoční perníky a linecké. Bylo připraveno i občerstvení, byl otevřen stánek s výrobky našich dětí.

Děkujeme moc paní Zpěvákové a Konečné, žákům Alině Batyuk, Emě Skoumalové, Patriku Matulovi, Evě Kůřilové, Simoně Juráškové, Saši Orlové, Verči Novotné, Renatě Tomanové za obrovskou pomoc při organizaci této akce, velký dík patří také všem paním vychovatelkám, které akci vymyslely a "vdechly jí život".

Sněhuláci pro Afriku

V letošním školním roce jsme se se školní družinou zapojili do projektu Sněhuláci pro Afriku. Cílem tohoto projektu je počkat si na spoustu sněhu a začít stavět. Letošní zima nám zatím moc sněhu nedopřála, ale naštěstí pár centimetrů nám začátkem února z nebe seslala a my jsme mohli začít stavět sněhuláky pro děti z Gambie. Za každého postaveného sněhuláka se posílá 50 Kč na pomoc těmto dětem. Naše družina poslala část peněz z výtěžku z adventního jarmarku na Mánesce. Také jsme poslali soutěžní foto s koláží fotek našich sněhuláků, prostor fantazii pak dávalo dobrovolné téma sci-fi sněhulák. Jak se nám vedlo se můžete podívat na stránkách http://www.snehulaciproafriku.cz/users/data-staveni-detail/778

Lucie Musilová

Karneval 2018

15. února se sešla v tělocvičně naší školy spousta nádherných masek připravená ke karnevalovému reji. Báječně jsme si zatančili, zahráli několik her, z nichž se nám asi nejvíce líbila ta balónková. Také se každý z nás vyfotil ve fotokoutku. Čas nám rychle uletěl, takže po malinké odměně jsme se spokojeně vydali do družin a domů.

Galerie

Beseda s hokejisty

Dne 14. 2. naši družinu navštívili hokejisté z týmu Aukro Berani Zlín. Byli to Tomáš Fořt, Tomáš Valenta a Antonín Honejsek. Slova se ujal Antonín Honejsek, aby přiblížil dětem, o čem zlínský hokej je, přidali se i jeho spoluhráči. Poté se děti začaly ptát na vše, co je zajímalo a hokejisté trpělivě odpovídali. Děti byly nadšené. Pro hokejisty měly nachystané obrázky, aby si je mohli odnést a vyvěsit si je pro štěstí v šatně. Na závěr se konala velká autogramiáda, kdy si děti nechaly podepisovat vše, co měly po ruce – dresy a šály, dokonce i mikiny, trička, ruce, přezůvky.

Samozřejmě nemohla chybět společná fotka. Těšíme se na další setkání opět za rok.

Kateřina Říhová

Galerie

Vánoční tvoření 2017

19. prosince jsme pozvali do družiny i rodiče a prarodiče našich dětí, aby si s námi společně vyrobili vánoční dekorace a ozdoby, v kuchyňce jsme i pekli vánoční cukroví a vánoční atmosféru podpořil i vánoční punč a cukroví, které nám napekly šikovné maminky našich dětí.

Vánoční tvoření se nám moc vydařilo i díky paním vychovatelkám, které to celé připravily, díky pí Maňáskové, pí Benešové, pí Večeřové, pí Konečné, Petrovi Frantovi, žákům naší školy Alině Batyuk, Emě Skoumalové, Saši Orlové, Verči Novotné, Renatě Tomanové, Maxi Vančovi, Patriku Matulovi, Míše Vlčkové, Nelle Hillerové, Nikole Licovové, Kamile Markové a Maral Zorigt. Velký dík patří i sdružení rodičů naší školy, kteří nám na akci finančně přispěli. 

Galerie

Advent na Mánesce

6. prosince jsme se zúčastnili Adventu na Mánesce a rozsvěcování vánočního stromu. Akce se vydařila, vánoční atmosféra dýchala z každičkého stánku, děti i rodiče byli úžasní. 

Galerie

Další výtvarný úspěch

V listopadu se někteří z nás s chutí pustili do kreslení výtvarných prací na téma Pohádková postava. Výkresy se nám hodně povedly, a proto jsme je soutěže poslali všechny dokončené.

Úspěch slavila Natali Grechová, která obsadila 3. místo a Ema Šindelářová ve své kategorii zvítězila. Oběma děvčatům děkujeme za vzornou reprezentaci ŠD a blahopřejeme k významnému úspěchu.

Galerie

Vánoční jarmark v Naději

7. 12. jsme se vypravili do Naděje, abychom "výhodně" nakoupili vánoční dárky a tím podpořili klienty Naděje.

Galerie

Družinový slavíček 2017

Celý listopad patřil ve družinách mimo jiné zpívání. Cvičili jsme na "slavíčka". Koncem měsíce si každá družina vybrala ty nejlepší zpěváky, kteří postoupili do celodružinového kola. To se konalo 5. 12., všechny zpěváky doprovázel pan učitel Jordán na kytaru.

Všichni vybraní zpívali s nejvyšším nasazením, někdy trošku zapůsobila tréma, ale porota nakonec měla velmi těžké rozhodování. A jak to celé dopadlo? Speciální cenu za nacvičený duet získali Lucka Judasová a Tomáš Jurčík, další výsledky jsou v tabulce:

  1. místo 2. místo 3. místo
Prváci Eliška Petrů Martin Pšenčík Kačka Doležalová
Druháci Markéta Fornůsková Klára Pavlištíková Matěj Kryška
Třeťáci Denisa Kurtinová Daniela Kramlová Sára Šenková
Čtvrťáci+páťáci Alžběta Domincová Vojta Pražák Anna Bartoníková

Galerie

Barevné kreslení

13.10. 2017 se nás sešlo na školním hřišti 131 s barevnými křídami v kyblících. Kluci si ještě nesli kopačáky na fotbal, protože to kreslení je úplně neuspokojuje. Kreslili jsme podzimní, pořádně barevné obrázky, aby se nám hřiště krásně rozsvítilo. Počasí nám přálo, byl slunečný den, a tak i díky němu se nám odpoledne vydařilo.

Galerie

Výtvarný úspěch

Ke konci školního roku 2016/ 2017 pořádal hřebčín Tlumačov výtvarnou soutěž na téma "Kůň a já". I my jsme se do soutěže zapojili a přemýšleli jsm, jak toto téma výtvarně zpracovat. Malovali jsme i tvořili z keramické hlíny.

Přes velkou konkurenci se nám podařilo dosáhnout úspěchu. Gratulace patří Markétě Klímové a Daniele Kramlové ze 3.C. Daniela se umístila na krásném třetím místě.                                                      Kateřina Říhová

Galerie

Výlet do ZOO 2017

V úterý 26.9. se děti z 5. a 7.oddělení vydaly na výlet do ZOO Lešná. Na výlet jsme se všichni moc těšili a přáli si, aby se počasí umoudřilo a nepršelo nám. Tak se i stalo. Poslední teplé dny si užívala i zvířata. Všechna byla venku a vyhřívala se na sluníčku. My jsme se nejvíce těšili do zátoky rejnoků. S rejnoky jsme se pomazlili, nakrmili je a poté se vydali zpět ke škole, kde nás čekali rodiče.                                                                         Kateřina Říhová

Ve středu 27. září se ostatní oddělení vydaly dvěma autobusy do ZOO Lešná. Počasí nám přálo. S úžasem jsme pozorovali lachtany ve vodě, skákající opičky Kotuly, žirafy, slony, lvy a vykoukly na nás i surikaty. Svačili jsme a dováděli v oblíbeném dětském koutku. Stihli jsme i nakrmit rejnoky a nakoupili jsme si různé suvenýry. Výlet se nám všem moc líbil a už se těšíme na další hezké zážitky.                                                                 Veronika Krejčířová

Galerie

Prázdninové řádění

Poslední akcí letošního školního roku bylo prázdninové řádění 21. června ve sportovním areálu Baťov. Sešli se tu sportovci tří základních otrokovických škol, aby porovnali své sportovní dovednosti získané tréninky při Zdravém pohybu ve školní družině.

Našich sportovců se sešlo nejvíc, přišli nažhavení obhájit prvenství z minulých ročníků. Nezlomilo je ani vedro, do soutěží se pustili s nasazením všech sil. A proto jsme se při vyhlašování výsledků mohli radovat. Na bedně jsme měli z prváků Jakuba Kozelského, Kryštofa Zuzaníka, Martina Hejdu. V kategorii druhých, třetích tříd chlapci Marka Sotoláře (1.m.), Filipa Zábojníka (3.m.), děvčata Lindu Máčalovou, Andreu Stužkovou, Darju Máčalovou. A z čtvrťáků, páťáků chlapců Honzu Zábojníka (1.m.), děvčat Valču Máčalovou (1.m.), Renatu Tomanovou (2.m.). Celková zlatá medaile byla zasloužená! Dvakrát jsme obsadili všechny tři stupně, na bednu se nepodařilo vyskočit prvačkám děvčatům. 

Na letošním řádění došlo k velkému omylu při vyhlašování děvčat druhých, třetích tříd. Ještě nebyly zadány všechny výsledky, a už byla vyhlášena na prvních třech pozicích děvčata z TGM. Tento omyl byl napraven na závěrečném shromáždění, kdy naše děvčata L. Máčalová, A. Stužková a D. Máčalová byla dekorována medailemi a pan Bukovjan se jim jménem pořadatelů omluvil.

Galerie

Výsledky

Vlaštovkové odpoledne

21. června jsme měli vlaštovkové odpoledne. Ve družinách a doma jsme se učili skládat vlaštovky a ty jsme pak znovu skládali ve středu odpoledne na školním hřišti. A potom jsme už jenom porovnávali, která doletí nejdál.

  1. místo 2. místo 3. místo
Prváci Hana Navrátilová Natali Grechová  Anna Skalníková 
Druháci Míša Maršálková Sára Andrýsková Andrea Tihelková 
Třeťáci Andrea Stužková Agáta Vikartovská Karolína Hrabalová 
Čtvrťáci a páťáci Simona Vitásková Soňa Valuchová  Adéla Židlíková

 

   1. místo  2. místo  3. místo
 Prváci Štěpán Novotný Vojtěch Polášek Michal Pátek + Ivan Kvapil 
 Druháci Pavel Janák  Metoděj Zvoníček  Vašek Skopalík 
 Třeťáci David Havlík  Filip Kotačka  Lukáš Pospíšek 
 Čtvrťáci a páťáci Jan Zábojník Jakub Pavlištík Patrik Zvonek 

 

Galerie

Vystoupení rytířů

21. června za námi přišli členové historického šermu ze skupiny Berendal. Na naše přání s sebou vzali i "princeznu". Předvedli nám šermířské zápolení, seznámili nás se středověkými zbraněmi a nechyběl společenský tanec tehdejší doby.

Potom nám půjčili svoje zbraně. Mnohé z nás překvapilo, jak jsou těžké a nechápali jsme, jak s nimi dokázali běhat a bojovat. Někteří z nás se pustili do šermířských potyček, bylo to moc fajn.

Děkujeme panu Marku Bartoňovi, Bohuslavu Mišurcovi a princezně Aleně Kolářové za vynikající výkony a příjemně strávené odpoledne.

Galerie

Soutěž o dres

26.5. si naše děti zasoutěžily o hokejový dres 93 Voráček a devět puků, které jsme také dostali jako sponzorský dar. I když dres chtěli všichni, vítěz byl jen jeden: Ondra Zakopal. Gratulujeme!

Galerie

Pohodové odpoledne

23. května jsme se sešli v areálu Sluníčka na pohodovém odpoledni. Tady jsme měli připraveno několik her: slalom s koněm, svazování provázků a přitahování kýblu s bublifuky, hledání věcí v kupce sena, trefování do hradu, zdobení erbu, skládání básničky o rytířích. Za splnění jsme měli nachystané malé překvapení.

Potom jsme měli v plánu opékání špekáčků, od kterého nás vyhnal děšť. Ale náladu jsme si pokazit nenechali. Rodiče byli stateční a opékali i v dešti, nám neobyčejně chutnalo.

Za zdařilou akci děkujeme manželům Váňovým, Haně Maňáskové, Dušanovi a Petrovi Frantovi, Sylvě Řehoříkové, Patricii Večeřové, Patriku Matulovi, děvčatům z 9.A a vychovatelkám za organizaci. Sdružení rodičů a všem našim rodičům, kteří sponzorsky přispěli na občerstvení a překvapení pro děti.

Galerie

Galerie 2

Turnaj v kopané

Dne 18.5 2017 jsme se již po několikáté zúčastnili spolu s našimi družinovými fotbalisty krajského turnaje školních družin v malé kopané ve Zlíně. Soutěžit za naši Mánesku byli Zbyněk Doležel, Vojtěch Pozzi, Adrian Jánský, Ondřej Gajdošík a Metoděj Zvoníček z 2.B, Vojtěch Krkoška a Vojtěch Pražák ze 3.B, Marek Sotolář, Lukáš Pospíšek a Filip Zábojník ze 3.C. Nastoupit jsme měli proti dvěma dalším týmům a sice domácí 5. ZŠ Zlín a 16. ZŠ Zlín. Do turnaje jsme vstoupili šťastně, podařilo se nám domácí tým porazit 3:0 díky gólům Vojty Krkošky, Vojty Pozziho a Zbyni Doležela. Štěstí nás bohužel ale ve druhém zápase opustilo, nepodařilo se proměnit žádnou gólovou šanci a 16. ZŠ nás porazila 0:2. Po odehrání všech zápasů jsme zůstaly všechny týmy vyrovnané s jednou výhrou a jednou prohrou, o vítězi tedy muselo rozhodnout skóre. V počtu střelených branek jsme tedy skončili na krásném druhém místě hned za domácím družstvem. Domů jsme si tedy odvezli krásný pohár a spoustu fotbalových zážitků. Těšíme se na další ročník tohoto turnaje, kterého se určitě znovu zúčastníme.

                                                                                           Lucie Musilová

Galerie

Jízda zručnosti

3. května jsme měli ve školní družině jízdu zručnosti, kde přihlášení cyklisté mají za úkol předvést, jak ovládají svoje kolo.

Z přihlášených 85 žáků se nakonec na překážkovou dráhu odvážilo 68 dětí. Prváci se připravených překážek zprvu zalekli, ale poprali se s nimi skvěle. Měli jsme tu účastníky, kteří jezdí od první třídy a nyní jsou páťáci a jeden čtvrťák, ti už dráhu zvládali bravurně. Celkově se nám jízda zručnosti povedla, titul král silnic získalo 48 žáků, nebezpečí silnic 18 žáků a piráty silnic jsme měli jenom 2. Bezchybně celou dráhu projeli Kandji Serigne Saliou, Darja Máčalová a Linda Máčalová.

Všichni cyklisté byli odměněni bezpečnostními pásky, za které děkujeme panu Pátíkovi. Děkujeme panu Váňovi a žákům Marianu Pražákovi a Honzovi Křivákovi za postavení dráhy a dopomoc při jízdě, dále panu Skalníkovi, Mamicovi, paní Váňové a Koniorové,paní učitelce Štouračové a Melkové za záchranu u jednotlivých překážek. 

Ti, kteří se chystají na jízdu zručnosti příští rok, už mohou začít trénovat. Těšíme se na ně! 

Galerie

 

 
Žádné události

Další informace