prosinec 2018
Po Út St Čt So Ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

kontakt

Základní škola Mánesova Otrokovice, příspěvková organizace

Mánesova 908
765 02, Otrokovice

Tel: +420 576 771 272
Mail: skola@zsotrman.cz
Web: www.zsotrman.cz

Experimentárium

První část návštěvy Experimentária byla postavena na lidském těle. Děti musely splnit sedm vědeckých úkolů, po jejichž správném vyřešení dostaly části těla, které postupně vlepovaly na předtištěný papír.

V další části každý účastník dostal tangram, který si první vymaloval, rozstříhal a následně z něj složil zvíře podle předlohy.

V závěrečné části proběhla prohlídka všech pater. společně strávené odpoledne v Experimentáriu se nám moc líbilo.

                                                                               Helena Benešová

Jablíčkování

9. října jsme měli na školním hřišti "jablíčkování". Byly to různé hry a soutěže s jablky. Nejlehčí bylo asi skládání puzzle, nejtěžší běh dvojic s jablíčkem mezi čely a nejvíc nás bavilo namotávání jablka na klacík.

Počasí se nám vydařilo, odpoledne nám rychle při hrách uběhlo a s malou odměnou jsme se vraceli spokojeně do družin.

Barevné kreslení 2018

Letos brzy, už 27. září jsme se pustili do okrášlení našeho školního hřiště nejrůznějšími barevnými výtvarnými díly. 6. oddělení, protože cvičilo, kreslilo 1. října. Obrázky se nám všem moc povedly, měli jsme je barevnější než letošní podzim. Ten s barvami prozaím šetří.  

ZOO 2018

Dne 19.9 jsme se jako každý rok vydali dvěma autobusy na výlet do ZOO na Lešné. Počasí nám přálo, viděli jsme spoustu zvířátek, která se vyhřívala na sluníčku, nadšeni jsme byli z krmení rejnoků. 

A protože je nás ve družině moc, 20.9. vyrazil do ZOO ještě jeden autobus. Nejvíc jsme se těšili na rejnoky a surikaty, nákupy v místním obchůdku a řádění v dětském koutku.

 

Řádění

19. června se sešli sportovci tří otrokovických družin, zapojení do projektu Zdravý pohyb do škol, na SABu, aby změřili své síly v tom, co celý školní rok cvičili. Nálada byla perfektní, počasí slunečné, takže nic nebránilo v mimořádných sportovních výkonech.

Z naší školní družiny přišlo 89 sportovců nachystaných předvést ten nejlepší výkon. A podařilo se! V celkovém hodnocení jsme předběhli žáky TGM a Trávníků a stanuli na stupni nejvyšším. Za jednotlivé ročníky v 1. třídách chlapců zvítězil Martin Pšenčík, Jan Ťopek byl druhý. Z našich děvčat měla nejlepší výsledky Terka Marčíková, byla šestá. V kategorii 2.-3. třída chlapci Vojta Pozzi získal stříbro. Z děvčat Darja Máčalová vybojovala zlatou medaili. V kategorii našich nejstarších (4.-5. třída chlapci) zazářil Marek Sotolář se zlatou medailí, Tomáš Srna získal bronzovou. Z děvčat byla nejlepší Linda Máčalová, která suverénně vybojovala zlato. Všem našim sportovců moc gratuluji a přeji jim ještě spoustu dalších úspěchů.

Asi všichni se těšili na ochlazení od otrokovických hasičů. Letos navíc měli vystoupení sportovci, kteří ve svých sportech dosáhli mimořádných výkonů. A samozřejmě jsme měli možnost se setkat se sportovní elitou Otrokovic. 

Řádění se nám vydařilo a už se těšíme na další! 

Galerie

Výtvarný úspěch v soutěži Život v lese

V jarních měsících vyhlásilo DDM Sluníčko výtvarnou soutěž s názvem ŽIVOT V LESE. Jelikož máme ve družině nápadité, výtvarně nadané a soutěživé dívky, nezbylo nic jiného, než se soutěže zúčastnit. Pro úspěch si dívky zvolily náročnou kombinovanou techniku. Pozadí obrazu tvořil strom, který byl namalován vodovými barvami a akvarelové pastelky dotvářely detaily kůry i listů stromu. Centrem pozornosti se stala figura, v našem případě sova, nakreslená detailně pastelkami s prvky mandaly. Hotové práce se výtvarnicím velice povedly.

Z 98. prací účastníků se Šárka Štěpáníková umístila na překrásném 1. místě a Kája Hrabalová na skvělém 3. místě v kategorii 3. – 4. tříd. Konkurence byla opravdu veliká. Do soutěže se přihlásily děti z MŠ Klubíčka Tlumačov, MŠ Včelín Kvasice, MŠ Mikulov, Tlumačova a ZŠ Trávníky Otrokovice. Všechny práce budou zpřístupněny veřejnosti od 6. 6. do 29. 6. 2018 v prostorách KIS Tlumačov v době jeho provozu.

Našim talentovaným výtvarnicím moc gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů v podobných soutěžích.                                                                                                                                          Helena Benešová

Galerie

Pohodové odpoledne 2018

Dne 12. června jsme měli jednu ze závěrečných akcí školní družiny – pohodové odpoledne na Štěrkovišti v areálu Sluníčka. 

Letošním tématem byly barvy, duha, kouzelný svět jednorožců a hodných trollů. Děti si prošly sedm barevných a zábavných disciplín, na kterých po splnění úkolu dostaly část obrázku.Tu pak lepily na výkres do obrazu. Nejvíce se dětem líbila střelba barevnými balonky, které byly naplněny vodou. Experimentovali jsme a vyráběli duhu z CD disku. Každému dítku se povedla. Nechyběla ani zmrzlina, koláče a ovoce na osvěžení. A balíček s překvapením.

Letošní novinkou byl „tetovací salon“, kdy paní vychovatelky dětem dělaly třpytivá tetování. 

Na závěr akce jsme rozdělali oheň a opékali jsme společně s rodiči špěkáčky. Bylo to moc příjemné odpoledne, myslím, že každý byl spokojený.

Děkujeme rodičům za sponzorské dary a společně příjemně strávené odpoledne. Deváťákům Nikole Hastíkové, Elišce Rieslerové, Simoně Rozehnalové, Denise Janíkové a Marianu Pražákovi pak za pomoc při organizaci naší akce. Pánům Dušanovi a Petru Frantovi, paní Maňáskové za perfektní obsluhu v kuchyni.

Galerie

Vlaštovkové odpoledne 2018

25. května jsme měli vlaštovkové odpoledne. Předcházelo mu skládání vlaštovek ve všech odděleních, děti trénovaly hody a vymýšlely typ, který by nejdál doletěl.

Nakonec v nejdelším hodu zvítězili Lili Vojtíková a Michal Kubík, Klárka Pavlištíková a Jakub Kračina, Stella Gergelová a Marek Kašík, Nikita Grivalská a Patrik Zvonek. Odměněni nakonec byli všichni účastníci. Odpoledne se nám vydařilo a už se těšíme na další společnou akci.

Galerie

Lanáček

Ve čtvrtek 17.5. jsem s dětmi 4.oddělení navštívila lanové centrum Lanáček. Přálo nám počasí a nebylo tam mnoho jiných dětí, takže si všichni užili atrakce dosyta. Proběhly si lanovou dráhu, sjížděly na kotvě, skákaly na barevné skákací ploše i na dvou samostatných trampolínách. Některé daly přednost houpačkám a skluzavce. Měly možnost si koupit drobné občerstvení a zmrzlinu, což se jim velmi zamlouvalo. Kromě zábavy na atrakcích si děti také se mnou poseděly a povídali jsme si spolu u stolu. Všechny byly spokojené a rády se do Lanáčku znovu podívají.         Klára Dubovská

I naše naše 5. oddělení se vydalo za zábavou do Lanáčku. Každý žák si vyzkoušel nabídku, kterou lanové centrum nabízí. Součástí lanové dráhy je pavoučí síť, netopýří most či opičí dráha. Všechny tyto části žáci bez problému zvládli a těšili se z dalších zábavných činností, které lanové centrum poskytuje. Nejoblíbenější atrakcí se stala trampolína s připevněným basketbalovým košem, kdy se soutěžilo o nejvyšší počet hozených košů. Dále se děti doslova vyskákaly na nafukovacím puchýři, zde se přetlačovaly a užily si spousty legrace. K výborné atmosféře nám svítilo sluníčko a celý pobyt nám zpříjemnilo.                                                                                                                                           Helena Benešová

21.5. v pndělí také 7. oddělení navštívilo lanové centrum v Otrokovicich. Děti se na návštěvu moc těšily. Nejvíce je zajímaly trampolíny a take velká nafukovací žíněnka, kde strávily většinu času. Prolézání sítí také zvládly bez potíží. Těšíme se na další návštěvu.                                                                                                   Kateřina Říhová 

Lanáček navštívila postupně všechna naše oddělení. Vstupné jsme neplatili, pan Páleník nám je věnoval jako sponzorský dar. Moc mu všichni děkujeme!!         

Galerie

Dopravní hrátky

Dne 30. 4. jsme zakončili duben – měsíc bezpečnosti, dopravními hrátkami na školním hřišti. Nejprve jsme měli společný úkol na rozehřátí – mřížku, ve které jsme doplňovali správné značky a jejich názvy. Poté jsme se rozdělili podle oddělení a se svou paní vychovatelkou jsme plnili dopravní úkoly. Na jednotlivých stanovištích na nás čekala povinná výbava kola a jeho dozdobení, zdatně jsme zdolávali opičí dráhu, poznávali jsme a skládali rozstříhané dopravní značky, správně jsme se orientovali na křižovatce s dopravním značením, soutěžili jsme, kdo namotá dříve auto na dřívko, hravě jsme zvládli slalom na koloběžkách a přiřadili záchranné složky ke svému stínu. Sladká odměna nás neminula.

I přes silný vítr se nám akce vydařila a těšíme se z toho, že jsme ,"dopravní všeználci." A děti se nchaly slyšet, že je to bavilo.

Veronika Krejčířová

Galerie

 

Experimentárium

První část návštěvy Experimentária byla postavena na lidském těle. Děti musely splnit sedm vědeckých úkolů, po jejichž správném vyřešení dostaly části těla, které postupně vlepovaly na předtištěný papír.

V další části každý účastník dostal tangram, který si první vymaloval, rozstříhal a následně z něj složil zvíře podle předlohy.

V závěrečné části proběhla prohlídka všech pater. společně strávené odpoledne v Experimentáriu se nám moc líbilo.

                                                                               Helena Benešová

Jablíčkování

9. října jsme měli na školním hřišti "jablíčkování". Byly to různé hry a soutěže s jablky. Nejlehčí bylo asi skládání puzzle, nejtěžší běh dvojic s jablíčkem mezi čely a nejvíc nás bavilo namotávání jablka na klacík.

Počasí se nám vydařilo, odpoledne nám rychle při hrách uběhlo a s malou odměnou jsme se vraceli spokojeně do družin.

Barevné kreslení 2018

Letos brzy, už 27. září jsme se pustili do okrášlení našeho školního hřiště nejrůznějšími barevnými výtvarnými díly. 6. oddělení, protože cvičilo, kreslilo 1. října. Obrázky se nám všem moc povedly, měli jsme je barevnější než letošní podzim. Ten s barvami prozaím šetří.  

ZOO 2018

Dne 19.9 jsme se jako každý rok vydali dvěma autobusy na výlet do ZOO na Lešné. Počasí nám přálo, viděli jsme spoustu zvířátek, která se vyhřívala na sluníčku, nadšeni jsme byli z krmení rejnoků. 

A protože je nás ve družině moc, 20.9. vyrazil do ZOO ještě jeden autobus. Nejvíc jsme se těšili na rejnoky a surikaty, nákupy v místním obchůdku a řádění v dětském koutku.

 

Řádění

19. června se sešli sportovci tří otrokovických družin, zapojení do projektu Zdravý pohyb do škol, na SABu, aby změřili své síly v tom, co celý školní rok cvičili. Nálada byla perfektní, počasí slunečné, takže nic nebránilo v mimořádných sportovních výkonech.

Z naší školní družiny přišlo 89 sportovců nachystaných předvést ten nejlepší výkon. A podařilo se! V celkovém hodnocení jsme předběhli žáky TGM a Trávníků a stanuli na stupni nejvyšším. Za jednotlivé ročníky v 1. třídách chlapců zvítězil Martin Pšenčík, Jan Ťopek byl druhý. Z našich děvčat měla nejlepší výsledky Terka Marčíková, byla šestá. V kategorii 2.-3. třída chlapci Vojta Pozzi získal stříbro. Z děvčat Darja Máčalová vybojovala zlatou medaili. V kategorii našich nejstarších (4.-5. třída chlapci) zazářil Marek Sotolář se zlatou medailí, Tomáš Srna získal bronzovou. Z děvčat byla nejlepší Linda Máčalová, která suverénně vybojovala zlato. Všem našim sportovců moc gratuluji a přeji jim ještě spoustu dalších úspěchů.

Asi všichni se těšili na ochlazení od otrokovických hasičů. Letos navíc měli vystoupení sportovci, kteří ve svých sportech dosáhli mimořádných výkonů. A samozřejmě jsme měli možnost se setkat se sportovní elitou Otrokovic. 

Řádění se nám vydařilo a už se těšíme na další! 

Galerie

Pohodové odpoledne 2018

Dne 12. června jsme měli jednu ze závěrečných akcí školní družiny – pohodové odpoledne na Štěrkovišti v areálu Sluníčka. 

Letošním tématem byly barvy, duha, kouzelný svět jednorožců a hodných trollů. Děti si prošly sedm barevných a zábavných disciplín, na kterých po splnění úkolu dostaly část obrázku.Tu pak lepily na výkres do obrazu. Nejvíce se dětem líbila střelba barevnými balonky, které byly naplněny vodou. Experimentovali jsme a vyráběli duhu z CD disku. Každému dítku se povedla. Nechyběla ani zmrzlina, koláče a ovoce na osvěžení. A balíček s překvapením.

Letošní novinkou byl „tetovací salon“, kdy paní vychovatelky dětem dělaly třpytivá tetování. 

Na závěr akce jsme rozdělali oheň a opékali jsme společně s rodiči špěkáčky. Bylo to moc příjemné odpoledne, myslím, že každý byl spokojený.

Děkujeme rodičům za sponzorské dary a společně příjemně strávené odpoledne. Deváťákům Nikole Hastíkové, Elišce Rieslerové, Simoně Rozehnalové, Denise Janíkové a Marianu Pražákovi pak za pomoc při organizaci naší akce. Pánům Dušanovi a Petru Frantovi, paní Maňáskové za perfektní obsluhu v kuchyni.

Galerie

Vlaštovkové odpoledne 2018

25. května jsme měli vlaštovkové odpoledne. Předcházelo mu skládání vlaštovek ve všech odděleních, děti trénovaly hody a vymýšlely typ, který by nejdál doletěl.

Nakonec v nejdelším hodu zvítězili Lili Vojtíková a Michal Kubík, Klárka Pavlištíková a Jakub Kračina, Stella Gergelová a Marek Kašík, Nikita Grivalská a Patrik Zvonek. Odměněni nakonec byli všichni účastníci. Odpoledne se nám vydařilo a už se těšíme na další společnou akci.

Galerie

Výtvarný úspěch v soutěži Život v lese

V jarních měsících vyhlásilo DDM Sluníčko výtvarnou soutěž s názvem ŽIVOT V LESE. Jelikož máme ve družině nápadité, výtvarně nadané a soutěživé dívky, nezbylo nic jiného, než se soutěže zúčastnit. Pro úspěch si dívky zvolily náročnou kombinovanou techniku. Pozadí obrazu tvořil strom, který byl namalován vodovými barvami a akvarelové pastelky dotvářely detaily kůry i listů stromu. Centrem pozornosti se stala figura, v našem případě sova, nakreslená detailně pastelkami s prvky mandaly. Hotové práce se výtvarnicím velice povedly.

Z 98. prací účastníků se Šárka Štěpáníková umístila na překrásném 1. místě a Kája Hrabalová na skvělém 3. místě v kategorii 3. – 4. tříd. Konkurence byla opravdu veliká. Do soutěže se přihlásily děti z MŠ Klubíčka Tlumačov, MŠ Včelín Kvasice, MŠ Mikulov, Tlumačova a ZŠ Trávníky Otrokovice. Všechny práce budou zpřístupněny veřejnosti od 6. 6. do 29. 6. 2018 v prostorách KIS Tlumačov v době jeho provozu.

Našim talentovaným výtvarnicím moc gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů v podobných soutěžích.                                                                                                                                          Helena Benešová

Galerie

Lanáček

Ve čtvrtek 17.5. jsem s dětmi 4.oddělení navštívila lanové centrum Lanáček. Přálo nám počasí a nebylo tam mnoho jiných dětí, takže si všichni užili atrakce dosyta. Proběhly si lanovou dráhu, sjížděly na kotvě, skákaly na barevné skákací ploše i na dvou samostatných trampolínách. Některé daly přednost houpačkám a skluzavce. Měly možnost si koupit drobné občerstvení a zmrzlinu, což se jim velmi zamlouvalo. Kromě zábavy na atrakcích si děti také se mnou poseděly a povídali jsme si spolu u stolu. Všechny byly spokojené a rády se do Lanáčku znovu podívají.         Klára Dubovská

I naše naše 5. oddělení se vydalo za zábavou do Lanáčku. Každý žák si vyzkoušel nabídku, kterou lanové centrum nabízí. Součástí lanové dráhy je pavoučí síť, netopýří most či opičí dráha. Všechny tyto části žáci bez problému zvládli a těšili se z dalších zábavných činností, které lanové centrum poskytuje. Nejoblíbenější atrakcí se stala trampolína s připevněným basketbalovým košem, kdy se soutěžilo o nejvyšší počet hozených košů. Dále se děti doslova vyskákaly na nafukovacím puchýři, zde se přetlačovaly a užily si spousty legrace. K výborné atmosféře nám svítilo sluníčko a celý pobyt nám zpříjemnilo.                                                                                                                                           Helena Benešová

21.5. v pndělí také 7. oddělení navštívilo lanové centrum v Otrokovicich. Děti se na návštěvu moc těšily. Nejvíce je zajímaly trampolíny a take velká nafukovací žíněnka, kde strávily většinu času. Prolézání sítí také zvládly bez potíží. Těšíme se na další návštěvu.                                                                                                   Kateřina Říhová 

Lanáček navštívila postupně všechna naše oddělení. Vstupné jsme neplatili, pan Páleník nám je věnoval jako sponzorský dar. Moc mu všichni děkujeme!!         

Galerie

Dopravní hrátky

Dne 30. 4. jsme zakončili duben – měsíc bezpečnosti, dopravními hrátkami na školním hřišti. Nejprve jsme měli společný úkol na rozehřátí – mřížku, ve které jsme doplňovali správné značky a jejich názvy. Poté jsme se rozdělili podle oddělení a se svou paní vychovatelkou jsme plnili dopravní úkoly. Na jednotlivých stanovištích na nás čekala povinná výbava kola a jeho dozdobení, zdatně jsme zdolávali opičí dráhu, poznávali jsme a skládali rozstříhané dopravní značky, správně jsme se orientovali na křižovatce s dopravním značením, soutěžili jsme, kdo namotá dříve auto na dřívko, hravě jsme zvládli slalom na koloběžkách a přiřadili záchranné složky ke svému stínu. Sladká odměna nás neminula.

I přes silný vítr se nám akce vydařila a těšíme se z toho, že jsme ,"dopravní všeználci." A děti se nchaly slyšet, že je to bavilo.

Veronika Krejčířová

Galerie

Velikonoce v Záhlinicích

26. března vyjelo 53 našich dětí do muzea Václava Skopalíka v Záhlinicích, kam nás pozvali rodiče Skopalíkovi. Autobus jsme hradili z výtěžku z jarmarku.

V muzeu pro nás bylo připraveno velikonoční tvoření: malovali jsme výdumky, pletli pomlázky, vyráběli píšťalky, pekli jidáše. Také jsme si mohli prohlédnout muzeum, drželi jsme v rukách kuřátko nebo kachňátko, prošli jsme se s kozami, okukovali králíky a krásného velkého psa.

 V muzeu se nám moc líbilo, děkujeme paní Skopalíkové za tuto krásnou akci. A na příští rok se těšíme!

Galerie

Velikonoční tvoření

22. března jsme měli ve všech družinách velikonoční tvoření. Tentokrát přišli i zájemci, kteří se přišli podívat do naší školy a družiny, protože byl i den otevřených dveří.

V jednotlivých družinách se vyrábělo kuřátko, které se líhlo z vajíčka, zvířátka z výdumku, slepička s kuřátkem, ovečka, zajíček, tvořilo se ze slaného těsta a pekly se velikonoční perníky a linecké. Bylo připraveno i občerstvení, byl otevřen stánek s výrobky našich dětí.

Děkujeme moc paní Zpěvákové a Konečné, žákům Alině Batyuk, Emě Skoumalové, Patriku Matulovi, Evě Kůřilové, Simoně Juráškové, Saši Orlové, Verči Novotné, Renatě Tomanové za obrovskou pomoc při organizaci této akce, velký dík patří také všem paním vychovatelkám, které akci vymyslely a "vdechly jí život".

Galerie

Sněhuláci pro Afriku

V letošním školním roce jsme se se školní družinou zapojili do projektu Sněhuláci pro Afriku. Cílem tohoto projektu je počkat si na spoustu sněhu a začít stavět. Letošní zima nám zatím moc sněhu nedopřála, ale naštěstí pár centimetrů nám začátkem února z nebe seslala a my jsme mohli začít stavět sněhuláky pro děti z Gambie. Za každého postaveného sněhuláka se posílá 50 Kč na pomoc těmto dětem. Naše družina poslala část peněz z výtěžku z adventního jarmarku na Mánesce. Také jsme poslali soutěžní foto s koláží fotek našich sněhuláků, prostor fantazii pak dávalo dobrovolné téma sci-fi sněhulák. Jak se nám vedlo se můžete podívat na stránkách http://www.snehulaciproafriku.cz/users/data-staveni-detail/778

Lucie Musilová

Karneval 2018

15. února se sešla v tělocvičně naší školy spousta nádherných masek připravená ke karnevalovému reji. Báječně jsme si zatančili, zahráli několik her, z nichž se nám asi nejvíce líbila ta balónková. Také se každý z nás vyfotil ve fotokoutku. Čas nám rychle uletěl, takže po malinké odměně jsme se spokojeně vydali do družin a domů.

Galerie

Beseda s hokejisty

Dne 14. 2. naši družinu navštívili hokejisté z týmu Aukro Berani Zlín. Byli to Tomáš Fořt, Tomáš Valenta a Antonín Honejsek. Slova se ujal Antonín Honejsek, aby přiblížil dětem, o čem zlínský hokej je, přidali se i jeho spoluhráči. Poté se děti začaly ptát na vše, co je zajímalo a hokejisté trpělivě odpovídali. Děti byly nadšené. Pro hokejisty měly nachystané obrázky, aby si je mohli odnést a vyvěsit si je pro štěstí v šatně. Na závěr se konala velká autogramiáda, kdy si děti nechaly podepisovat vše, co měly po ruce – dresy a šály, dokonce i mikiny, trička, ruce, přezůvky.

Samozřejmě nemohla chybět společná fotka. Těšíme se na další setkání opět za rok.

Kateřina Říhová

Galerie

Vánoční tvoření 2017

19. prosince jsme pozvali do družiny i rodiče a prarodiče našich dětí, aby si s námi společně vyrobili vánoční dekorace a ozdoby, v kuchyňce jsme i pekli vánoční cukroví a vánoční atmosféru podpořil i vánoční punč a cukroví, které nám napekly šikovné maminky našich dětí.

Vánoční tvoření se nám moc vydařilo i díky paním vychovatelkám, které to celé připravily, díky pí Maňáskové, pí Benešové, pí Večeřové, pí Konečné, Petrovi Frantovi, žákům naší školy Alině Batyuk, Emě Skoumalové, Saši Orlové, Verči Novotné, Renatě Tomanové, Maxi Vančovi, Patriku Matulovi, Míše Vlčkové, Nelle Hillerové, Nikole Licovové, Kamile Markové a Maral Zorigt. Velký dík patří i sdružení rodičů naší školy, kteří nám na akci finančně přispěli. 

Galerie

Advent na Mánesce

6. prosince jsme se zúčastnili Adventu na Mánesce a rozsvěcování vánočního stromu. Akce se vydařila, vánoční atmosféra dýchala z každičkého stánku, děti i rodiče byli úžasní. 

Galerie

Další výtvarný úspěch

V listopadu se někteří z nás s chutí pustili do kreslení výtvarných prací na téma Pohádková postava. Výkresy se nám hodně povedly, a proto jsme je soutěže poslali všechny dokončené.

Úspěch slavila Natali Grechová, která obsadila 3. místo a Ema Šindelářová ve své kategorii zvítězila. Oběma děvčatům děkujeme za vzornou reprezentaci ŠD a blahopřejeme k významnému úspěchu.

Galerie

Vánoční jarmark v Naději

7. 12. jsme se vypravili do Naděje, abychom "výhodně" nakoupili vánoční dárky a tím podpořili klienty Naděje.

Galerie

Družinový slavíček 2017

Celý listopad patřil ve družinách mimo jiné zpívání. Cvičili jsme na "slavíčka". Koncem měsíce si každá družina vybrala ty nejlepší zpěváky, kteří postoupili do celodružinového kola. To se konalo 5. 12., všechny zpěváky doprovázel pan učitel Jordán na kytaru.

Všichni vybraní zpívali s nejvyšším nasazením, někdy trošku zapůsobila tréma, ale porota nakonec měla velmi těžké rozhodování. A jak to celé dopadlo? Speciální cenu za nacvičený duet získali Lucka Judasová a Tomáš Jurčík, další výsledky jsou v tabulce:

  1. místo 2. místo 3. místo
Prváci Eliška Petrů Martin Pšenčík Kačka Doležalová
Druháci Markéta Fornůsková Klára Pavlištíková Matěj Kryška
Třeťáci Denisa Kurtinová Daniela Kramlová Sára Šenková
Čtvrťáci+páťáci Alžběta Domincová Vojta Pražák Anna Bartoníková

Galerie

 
Žádné události

Další informace