leden 2020
Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

kontakt

Základní škola Mánesova Otrokovice, příspěvková organizace

Mánesova 908
765 02, Otrokovice

Tel: +420 576 771 272
Mail: skola@zsotrman.cz
Web: www.zsotrman.cz

Krajské finále ve florbalu chlapců

Poslední dobou je naší škole poctou účastnit se krajského kola ve florbalu v Uherském Brodě. Ne jinak tomu bylo i letos.

Na krajské kolo se sjedou vítězové okresních kol. Jmenovitě tentokrát byli Uherský Brod, Šafaříkova Valašské Meziříčí, Slovan Kroměříž a my. Hraje se systémem dvakrát 12 minut, každý s každým.

 

Hned v úvodním utkání jsme se střetli s Uherským Brodem. Na souboje s tímto věhlasným týmem se vždy moc těšíme. Na začátku utkání jsme měli i trochu štěstí a výborně chytajícího Sašu Pujina, kdy jsme přečkali několik soupeřových šancí. Následně jsme mohli v 7. minutě jít do vedení po nařízeném trestném střílení. Matěji Fagulcovi totiž zabránili střele skluzem. Trestného střílení se ujal Lukáš Mareš a zvládl ho na výbornou. Vedli jsme 1:0. Do poločasu ale bylo vše jinak, protože Brod těsně před pauzou dvěma brankami otočil skóre.
Ve druhém poločase se dlouho “nic” převratného nedělo. Až v posledních 5 minutách. V 19. jsme dostali další zbytečný gól, ale Adam Štourač téměř hned kontroloval na 2:3. Bohužel ale, když jsme se chtěli nadechnout k závěrečnému tlaku, dostali jsme minutu před koncem na 2:4. S tímto výsledkem jsme už nic neudělali. I proto, že si na nás brousily zuby další týmy.

 

Druhé utkání jsme hráli se základní školou Šafaříkovou z Valašského Meziříčí. Celý první poločas jsme prakticky hráli na soupeřově polovině, ale nemohli jsme se gólové prosadit. To se povedlo až na začátku druhého poločasu, kdy se pro krásné kombinační akci první lajny zjevil napravo úplně volný Peťa Kopecký, který nás poslal do vedení. To ale probudilo k větší aktivitě i soupeře, jenž na nás vyvinul tlak. Po drobnějším závaru kolem naší branky a několika poskokům neposedného míčku, se parádně trefil jeden za soků k pravé tyči. S takovou střelou nenadělal nic ani náš druhý brankář Seba Poslt. Na to se začalo hrát divácky atraktivní „nahoru dolů“, ale v 17. minutě se znovu do hry dostala naše první lajna a s téměř totožné akce se opět trefil Kopec. Jenže to bychom nebyli my, abychom neudělali drobnou chybu v obraně a špatným střídáním v nevhodný čas nechali soupeře vyrovnat na 2:2 tři minuty před koncem hrací doby. S tímto stavem jsme se nemohli smířit. Znovu první lajna, jen v obráceném pořadí, stála u poslední změny skóre. Tentokrát nahrával Kopec před branku Ondrovi Štefkovi a ten se nemýlil. Vyhráli jsme 3:2.
V tomto zápase hrála výborně naše obrana s Honzou Tulachem, Lukášem Marešem a Zdeňou Nevařilem.

 

No a poslední klání jsme svedli se Slovanem Kroměříž. Bohužel jsme nezačali zrovna šťastně. Ve 3. minutě jsme prohrávali 0:1. Štefi ale okamžitě vyrovnal. Do vedení jsme se dostali v přesilové hře zásluhou Adama Vanči, kterému nezištně přihrál druhý Adam – Štourač. To se psal konec prvního poločasu. Kdo mohl vědět, že je to i konec florbalu. Co se dělo na hřišti můžeme spolehlivě vypovědět pouze první a poslední událostí. Začalo to faulem na našeho hráče, pokračovalo mnoha vyloučeními. Když jsme se trochu zmátořili, inkasovali jsme na konečných 2:2. Paradoxně v oslabení, čímž bych tuto část zakončil. Odkud pramenila zvláštní nervozita obou týmů a následné vyloučení se neodvažuju hádat.

 

Turnaj byl vynikající zkušeností před republikovým finále. Druhého místa si ceníme. Navíc jsme otestovali naše hráče v různých herních situacích. S nadšením tak vyhlížíme březnovou „megaakci“, kam nás, doufáme, přijdete podpořit.

Mánesku na tomto turnaji reprezentovali:
Petr Kopecký, Lukáš Mareš, Jan Tulach, Ondřej Rybenský, Matěj Fagulec, Tomáš Brázdil, Ondřej Štefka, Sebastian Poslt, Adamové Vanča a Štourač, Zdeněk Nevařil, Dominik Marčík, Alexandr Pujin a Šimon Hanák.