leden 2020
Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

kontakt

Základní škola Mánesova Otrokovice, příspěvková organizace

Mánesova 908
765 02, Otrokovice

Tel: +420 576 771 272
Mail: skola@zsotrman.cz
Web: www.zsotrman.cz

Florbal - okresní kolo děvčat na Mánesce

Každoročně je měsíc listopad na naší škole zasvědcen nejoblíbenějšímu sportu florbalu.

A každoročně se u nás na Mánesce schází nejlepší florbalové týmy základních škol a víceletých gymnázií zlínského okresu. 19. listopadu jsme uspořádali okresní finále děvčat.
Do základní skupiny nám bylo nalosováno Gymnázium a jazyková škola ze Zlína. Očekávali jsme velkou bitvu, která se i potvrdila. Díky našim útočným esům jsme se ujali vedení 1:0 (trefila se Lucka Malínská) a po přečkání drobnějších šancí soupeře zvýšila Šárka Doležalová na 2:0. Pak se do hry opět dostávaly Zlíňačky, které nám dost zatápěly. Naše obrana však vydržela (Bára Vavřínková, Peťa Poláková a Zdenka Janíková), i proto, že měla za zády výbornou Kristýnu Škrabalovou. Ale ani ta nakonec nezabránila snižujícímu gólu na 1:2. Padl však snad až v poslední vteřině klání, tak už moc vzruchu nenadělal.
Druhé utkání se Slušovicemi jsme nechtěli podcenit a od první chvíle jsme na soupeřky vletěli! Trefila se dvakrát Lucka i Šárka. Na 5:0 upravila Valča Máčalová, která neohroženě "válčila" proti všem soupeřkám a přinesla do týmu potřebnou bojovnost.
Poslední klání základní skupiny bylo nejtěžší. Nastoupili jsme proti městskému rivalovi z TGM. V úvodu utkání jsme inkasovali a už nebyli schopní na nepříznivý stav důrazněji reagovat. Soupeř byl rychlejší, poctivější a šel si více za vítězstvím.
Prohra nám však v tabulce neuškodila, i tak jsme postoupili do finálové skupiny z prvního místa, což mělo výhodu zápasového volna mezi finálovými utkáními.
První mač skupiny o postup jsme zvládli docela i přes málo pohyblivý úvod. V něm sice Lucka skórovala už v 6. vteřině, ale dokud stejná hráčka nepřidala ještě druhý gól, byli jsme takoví přešlí... Pak už to šlo lépe a gólově se chytla i duše našeho týmu Kačka Maršálková. Na konečných 4:0 upravila Valča. Velmi dobře působily na hřišti i naše nové hráčky - Kája Šebestíková, Kamila Marková, Nikita Grivalská.
No a protože Gympl postoupil ze druhého místa základní skupiny spolu s námi do té finálové, své utkání s Trávníkami ovládl též 4:0, rozdali jsme si to o postup do kraje v přímém souboji v posledním zápase hracího dne právě s Gymplem!
Hrál se parádní florbal nahoru dolů. My však měli více šancí, kdy první proměnila Šárka a druhou Lucka. Svůj první gól v našem týmu vstřelila Kája, která zvýšila už na 3:0 a k nezastavení byla i Valča, jenž dala svůj 3. gól na turnaji.
V závěrečných vteřinách jsme navíc mohli sledovat florbalovou parádu naší soupeřky, která zády k brance, míčkem ve vzduchu backhandem vymetla šibenici a snížila na postupových 1:4!

Holkám bych chtěl pogratulovat k postupu a poděkovat za předvedené výkony.

Pár foteček z turnaje zde