leden 2020
Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

kontakt

Základní škola Mánesova Otrokovice, příspěvková organizace

Mánesova 908
765 02, Otrokovice

Tel: +420 576 771 272
Mail: skola@zsotrman.cz
Web: www.zsotrman.cz

Florbal - okresní kolo chlapců

Každoročně se na Mánesku probojuje šestice nejlepších florbalových družstev mladších a starších chlapců.

Dopolední florbalový turnaj zahájila mladší kategorie. Máneska si vylosovala B skupinu, ve které odehrála své první utkání proti silnému týmu ZŠ Emila Zátopka Zlín. Soupeř se velmi dobře pohyboval a byl silný na míčku, což potvrdil dvěma úvodními brankami.  Naše nasazení a pohyb stačil pouze na zlepšení předvedeného výkonu. Soupeři jsme podlehli 0:2.

Ve druhém utkání se ZŠ Trávníky Otrokovice jsme hráli o postup do semifinále a museli jsme nutně zvítězit. Měli jsme sice více ze hry, kluci dřeli a bojovali, branky však dával pouze soupeř. Nevzdávali jsme se a do poslední chvíle, byť i v oslabení, jsme bojovali. Ani tentokrát jsme se branky nedočkali... Opět 0:2...

V posledním utkání o 5. místo se ZŠ Zlín Komenského II  jsme dotahovali jednogólové manko. Vyrovnával Marek Sotolář. Remízový stav vydržel po celých 12 hracích minut a vše musely řešit nájezdy. Na ty jsme zvítězili my, měli jsme více štěstí a výborného golmana Lukáše Fabriku. Rozhodující střílení proměnil Filip Kotačka. 2:1.

V mladší kategorii reprezentovali: Lukášové Fabrika a Pospíšek, Matyáš Vodárek, Jakub Olšák, Josef Novák, Marek Sotolář, Filipové Zábojník a Kotačka, Radek Lanšperk, Adam Hoferek a Tran Tinh Dinh.

Je třeba se znímit, že kluci nechali na hrací ploše opravdu všechny své síly a je jen otázkou času, kdy se převážně ze šesťáků složený tým, dokáže prosadit i výsledkově.

 

Starší kluci sehráli své první utkání až odpoledne se ZŠ Zlín, Komenského II. Tempo zápasu bylo ohromné. Fotbalisti nezůstali vůbec pozadu, což ukázali v 5. minutě, kdy brankově odpověděli na vedoucí gól Adama Štourače. Pak bylo utkání hlavně o síle v osobních soubojích, což se nakonec soupeři nevyplatilo. Faulovali a v následné přesilovce rozhodl Ondra Štefka. Odčinil tak své zaváhání při vyrovnávacím gólu.

Druhé utkání skupiny jsme měli velký tlak na soupeřovu branku. Ten hrozil rychlými protiútoky. Už to začínalo vypadat, že ZŠ Zlín, Mikoláše Alše získá bod za bezbrankovou remízu, ale chvíli před koncem Tom Brázdil chytře tečoval nahození Seby Poslta za záda překvapeného brankáře. 1:0.

Na svého semifinálového soupeře jsme chvíli čekali až jak dopadnou výsledky druhé skupiny. Se ZŠ Emila Zátopka jsme hráli my, ale soupeř dával branky.  Jasně ukázal, že vede více cest, stylů hry, k možnému vítězství. Ať jsme stříleli sebevíc, prosadit jsme se nedokázali. Pouze ze standartní situace - Ondra Štefka snížil na 1:2. Hokejistům stačilo celkově 6 střel na branku, aby nám nasypali 4 branky a bezpečně si pohlídali odstup. Jisté však je, že pokud dají kluci do zápasů maximum, bojují, běhají, nabízí se, hledají lépe postaveného spoluhráče, vrací se jeden za druhého, nemusí mít hlavu skloněnou, protože pro úspěch udělali vše!

Zbýval poslední zápas, o třetí místo v celkovém pořadí. Postavili jsme se proti Gymnáziu a jazykové škole Zlín. Po několika minutách se dvakrát trefil Dominik Marčík, na což soupeř odpověděl jednou brankou. Pak ale sami přihráli před branku Ondrovi Štefkovi, který ji využil. Za stavu 3:1 ještě soupeř zkusil hru bez brankáře, ale nepodařilo se jim přejít do útoku. Adam Štourač strestal soupeře na konečných 4:1!

Starší kategorii reprezentovali: Saša Pujin, Adamové Štourač a Vanča, Sebastian Poslt, Dominik Marčík, Štefan Grivalský, Zdeňa Nevařil, Tom Brázdil, Ondra Štefka, Honza Černohous a Peťa Červenka.

Starší získali alespoň bronzové umístění, které si svojí bojovností právem zasloužili.

Děkuji všem reprezentantům za chuť a energii věnované škole při sportovním zápolení!

Foto z turnaje