září 2018

Další setkání parlamenťáků

Příští schůzka se uskuteční 4.6. jako obvykle - ve 3.B, 7:05 !

Příští setkání

Příští schůzka školního parlamentu se uskuteční v pondělí 21.5. v 7:05 jako obvykle :) Iveta Domincová

Schůzka školního parlamentu

Schůzka školního parlamentu se uskuteční v pondělí 30. 4. 2018 ve třídě 3.B v 7:05 h.

POZOR ZMĚNA!!!

Pondělní schůzka parlamentu 12. 3. se ruší!!! Sejdeme se další týden - tedy až 19.3. Zdravím vás, Iveta Domincová

Schůzka parlamenťáků

Příští schůzka žákovského parlamentu proběhne 12.3. v 7:05 - ve III.B!

PŘÍŠTÍ SCHŮZKA ŠKOLNÍHO PARLAMENTU SE USKUTEČNÍ V PONDĚLÍ 26.2. JAKO OBVYKLE

ZOO SBÍRKA

V ZOO SBÍRCE NA SURIKATU JSME VYBRALI 4165 Kč !

Srdečně děkujeme všem,

kteří přispěli :)

PŘÍŠTÍ SCHŮZKA ŠKOLNÍHO PARLAMENTU SE USKUTEČNÍ

5.2.2018 (JAKO OBVYKLE)

PŘÍŠTÍ SCHŮZKA ŠKOLNÍHO PARLAMENTU SE USKUTEČNÍ 22. 1. 2018

Žákovský parlament

Příští setkání se uskuteční 8.1.2018  ve 3.B v 7.05 ! Zápisníky a dobré nápady, podněty,... s sebou. Těším se na Vás, Iveta Domincová

Další setkání parlamenťáků

Příští schůzka se uskuteční 4.6. jako obvykle - ve 3.B, 7:05 !

Příští setkání

Schůzka školního parlamentu

POZOR ZMĚNA!!!

Schůzka parlamenťáků

Příští schůzka žákovského parlamentu proběhne 12.3. v 7:05 - ve III.B!

PŘÍŠTÍ SCHŮZKA ŠKOLNÍHO PARLAMENTU SE USKUTEČNÍ V PONDĚLÍ 26.2. JAKO OBVYKLE

ZOO SBÍRKA

V ZOO SBÍRCE NA SURIKATU JSME VYBRALI 4165 Kč !

Srdečně děkujeme všem,

kteří přispěli :)

PŘÍŠTÍ SCHŮZKA ŠKOLNÍHO PARLAMENTU SE USKUTEČNÍ

5.2.2018 (JAKO OBVYKLE)

PŘÍŠTÍ SCHŮZKA ŠKOLNÍHO PARLAMENTU SE USKUTEČNÍ 22. 1. 2018

Žákovský parlament

VÍTĚZNÉ RECEPTY

Losos s bylinkovou krustou a špenátem

Vanilkové muffiny s malinami

Zprávičky ze Školního parlamentu

MAJSTRŠÉF 2017 !

V prvním listopadovém týdnu proběhl již 2. ročník kulinářské soutěže pořádané školním parlamentem.

Po tři odpoledne ve školní kuchyňce vařilo, smažilo a peklo vynikající pokrmy 11 týmů kuchaříků z Mánesky. Úkol zněl následovně: Za 1 hodinu čistého času uvařte a naservírujte hlavní jídlo a dezert.

MasterChef

Ve dnech 20. a 21. října proběhlo na Mánesce školní kolo kuchařské soutěže MasterChef. Vaření se zúčastnilo 8 čtyřčlenných týmů, které připravily velmi rozmanité pokrmy.

MasterChef

pripravuje se

Naše škola podporuje děti z chudých rodin v Bangladéši

Humanitární organizace ADRA se v posledních letech mimo jné zabývá podporou nejchudších bangladéšských rodin. Oslovila naši školu jako sponzora chlapce jménem Chowdhury Titu. V uplynulém roce se ADŘE společně s dárci podařilo poslat do škol 1260 dětí.

Titu pochází z chudé rodiny, kerá žije v plechovém domku v malé vesnici, kolem které teče velká řeka. Rodinný příjem je velmi nízký, nestačí na to, aby si rodina mohla dovolit podporovat Tita ve studiu. Titu je proto vděčný za pomoc, která mu umožňuje chodit do školy a získat vzdělání. Když má volno, rád kreslí nebo hraje fotbal. Jeho oblíbenou barvou je zelená, má rád jaro a ze zvířat psy. V budoucnu by se rád stal obchodníkem. O svém domově Titu říká: "Moje rodina žije na vesnici, máme malý domek. Jsme tam šťastní a lidé tam jsou milí. Většina pracuje na polích jako nádeníci a v období dešťů rybaří. Ve vesnici se koná hodně slavností." O škole, kde Titu studuje, uvádí: "Naše škola je moderní. Studuje v ní přes 650 studentů. Z předmětu mám nejraději bengálštinu." Nejzajímavější událostí uplynulého roku pro něj byl poznávací výlet po známých místech v západní části země, kterého se zúčastnilo 8 učitelů a 85 studentů.

Protože byl Titu tak hodný a poslal nám dopis, tak i členové parlamentu mu pár  řádků napsali.

ZOO sbírka

Tradičně členové parlamentu pořádají ZOO sbírku. V letošním roce mohli žáci z celé školy vybrat v anketě zvíře, které od nás dostane jako vánoční dárek menší finanční obnos. Jednalo se o tyto zvířata: ŽIRAFA ROTHSCHILDOVA, TYGR USUURIJSKÝ, SLON AFRICKÝ, REJNOK - SIBA OMÁNSKÁ, PANDA ČERVENÁ, MEDVĚD PYSKATÝ. V anketě se jasným vítězem stal TYGR USUURIJSKÝ, na kterého ještě v letošním kalendářním roce uspořádáme sbírku.

Sběr hliníku

Již třetím rokem pomáháme se sběrem hliníku. V letošním roce projekt podpoří a získanou částku zdvojnásobí METALŠROT TLUMAČOV.

Sbírat mohou všichni, kdo chtějí pomáhat!

Členové

Pro školní rok 2016/17 volby teprve budou.

Žádné události