únor 2019
Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

kontakt

Základní škola Mánesova Otrokovice, příspěvková organizace

Mánesova 908
765 02, Otrokovice

Tel: +420 576 771 272
Mail: skola@zsotrman.cz
Web: www.zsotrman.cz

Krajský florbal kluků a holek stříbrný

Dvě druhá místa v tak vysoké soutěži si jistě ceníme!

Kolikrát se asi stane, že na kraj přicestuje 1 škola na obě dvě kategorie, kde se setkávají jen vítězové okresních kol? Mrzí, že ani jeden nepostoupil, ale to zahojí čas.

KLUCI

Na úvod jsme se střetli se ZŠ Rokytnice Vsetín. Florbal to byl výborný s obrovským nasazením. Šance ke vstřelení gólu jsme měli hlavně my, ale i tak jsme inkasovali první. Přepli jsme na vyšší obrátky a Petr Kopecký rychle srovnal krok. Potom jsme hráli v oslabení (celkem se rozdalo zhruba 12 trestných minut za celou dobu turnaje a nám dali rozhodčí 10, myslíme si své), ve kterém Peťa Pšenčík udeřil. Jenže přehrávat soupeře i v oslabení bylo složité, znovu jsme inkasovali na konečných 2:2.

Další zápas už jsme museli zvládnout, pokud jsme chtěli hrát o postup. Oskol Kroměříž nám však chtěl situaci zkomplikovat co nejvíce. Bohužel jsme si vylosovali dvě utkání za sebou a to otvíralo prostor našemu soupeři. Obrana však byla pozorná a do vyložených šancí soupeře nepustila. I tak udeřil střelou z půlky hřiště, která překvapila Filipa Doležala. Náš tlak byl i tak pořád velký, což využil Pepa Štourač a to hned 2x. Jenže Filip si vybral ještě jednu špatnou chvilku a neudržel dalekonosnou střelu, jenž mu vypadla přímo na hůl protihráče a ten bez problémů srovnal. To už ale znovu úřadovala naše první lajna, když skóroval Peťa Pšenčík a Pepa Štourač na konečných 4:2.

O všechno, jak se již stalo zvykem, jsme hráli s několikanásobnými mistry ČR z Uherského Brodu. Opět jsem na kluky hrdý za předvedený výkon a jejich přístup k zápasu. Museli jsme taktiku trochu přizpůsobit soupeři, ale věřte, že totéž udělal i soupeř. Vsadili jsme na rychlé brejky, které nám přinesly ovoce v podobě gólu Ladi Gatiala. V poločase jsme tak vedli. O pauze jsme si řekli, jak zabetonujeme naši branku pevnou obranou, abychom soupeře co nejdéle drželi v nejistotě, jenže pan rozhodčí byl proti, písknul za faul nájezd! Soupeř jej zkušeně proměnil! Pak se šance střídali na obou stranách, my potřebovali vyhrát a dopředu se tlačili čím dál víc. 4 minuty do konce jsme, bohužel, znovu inkasovali. Jak silným jsme týmem dokázal zbytek zápasu. Branku jsme sice nevstřelili, ale soupeř se nás bál natolik, že do konce zápasu už jen "zdržoval". Jejich kvality však jsou i tak nesmírné a není se čemu divit, že musí zvládat záoasy i takticky.

Ze druhého místa jsme lehce zklamaní, ale při této konstalaci je obrovským úspěchem. Škoda!

Za vynikající výkony děkuji těmto klukům:

Doležal Filip, Pšenčík Petr, Dudík František, Kopecký Petr, Štefka Ondřej, Konečný Adam, Pražák Marián, Kadlec Jakub, Brázdil Tomáš, Štourač Josef, Gatial Vladimír a Mareš Lukáš.

 

HOLKY

Jen se předali klučičí poháry a diplomy a už se na hřišti potily holky. S Dolní Bečvou jsme ale nehráli zrovna nějaký dobrý florbal. Zápas to byl vyrovnaný, ale ne moc líbivý, bez šancí, bez přesnosti, skoro i bez zaujetí. Bečvě se však v nezáživném utkání povedli dvě střeli a my prohráli 0:2.

Jasně jsme si řekli, že když nevystřelíme, nemůžeme dávat branky. Když do toho nedáme srdce, nebudeme s výsledkem hry ani turnaje spokojeni. Druhé utkání s Uherským Ostrohem má slova jen potvrdila. Poločas se nám opět nedařilo. S takovým stylem hry bychom do kraje z okresu ani neprošli! A to nejhorší nás teprve čekalo, když Ostrožanky skórovali! Ve druhém poločase jsme k sobě postavili do lajny ty hráčky, které chtěli s výsledkem něco udělat svým pohybem a chutí hrát, tím jsme otočili stav 2 brankami. Tu první zařídila novicka Karolína Lanšperková a druhý nejzkušenější hráčka Šárka Zapletalová. 2:1!

A protože okres Kroměříž jako vždy neposlal žádného zástupce, bilance výhry a prohry vynesla holkám konečné druhé místo v kraji! To je dle mého obrovským překvapením po generační obměně dívčího týmu!

Za reprezentaci školy patří velké poděkování těmto hráčkám:

Tisovská Adéla, Pujinová Alice, Janíková Denisa, Rozehnalová Simona, Fischerová Barbara, Velká Zuzana, Věrná Sabina, Horáková Simona, Zapletalová Šárka, Kunová Zuzana a Lanšperková Karolína.

 
 

Další informace