květen 2018

Zprávičky ze Školního parlamentu

PŘÍŠTÍ SCHŮZKA ŠKOLNÍHO PARLAMENTU SE USKUTEČNÍ V PONDĚLÍ 11. PROSINCE V 7.05 (JAKO OBVYKLE J)

• 30.11. se uskutečnilo finále soutěže Majstršéf

Náš kuchařský tým ve složení: Zuzka Velká, NicolleBrázdilová, Max Vanča a Pavel Mrázek – získal 1. místo. GRATULUJEME!!!!!

• VÁNOČNÍ KOLEDOVÁNÍ

Pokud umíš hrát aspoň trošku na housle, přidej se k nám a vytvoř společně s námi „houslový orchestr“, který doprovodí zpěv koled v předvánočním týdnu v tělocvičně.

Podrobnosti a noty poskytne paní učitelka Domincová J

• Dne 16. listopadu proběhl TEPLÁKOVÝ DEN.

Děkujeme za hojnou účast, bezva atmosféru a čekáme na vaše podněty – jaký bude další DEN?

Nadále pokračujeme ve sběru hliníku a papíru, tak nezapomeňte sbírat!

• Informace o podporování Titua

Titu skládal státní závěrečnou zkoušku po 12. třídě (Higher SecondaryCertificate). Díky naší podpoře tak získal vyšší střední vzdělání, což je velký úspěch.
Titu se rozhodl nepokračovat na vysoké škole, a proto jsme jeho podporu ukončili.

Věříme, že díky vzdělání, které s naší pomocí získal, si najde lepší práci a v budoucnu ho předá i svým dětem.

• SEZNAMTE SE S NIBASHI...

Členové parlamentu zvolili jako další dítě z Bangladéše, které bude Máneska po dobu studia prostřednictvím ADRY finančně podporovat, Nibashi Minjee.

Nibashi chodí do 1.třídy. Její otec Suren je již po smrti a tak se o Nibashi, její sestru Subashi a bratra Subashe stará pouze maminka. Maminka Aroti se snaží ze všech svých sil postarat o domácnost, děti a chodit do práce. Nevydělává však dost, aby pokryla všechny základní potřeby své rodiny a mohla děti podporovat při studiu. Nibashi je velmi přátelská a ve škole má spoustu dobrých kamarádů. Její neoblíbenější barva je modrá. Miluje papoušky, líbí se jí, jak jsou barevní. Ve volném čase ráda zahradničí. Až jednou vyroste, chce se stát zdravotní sestřičkou.

Výše měsíční podpory bude činit 750 Kč.

nm