únor 2018

MAJSTRŠÉF 2017 !

V prvním listopadovém týdnu proběhl již 2. ročník kulinářské soutěže pořádané školním parlamentem.

Po tři odpoledne ve školní kuchyňce vařilo, smažilo a peklo vynikající pokrmy 11 týmů kuchaříků z Mánesky. Úkol zněl následovně: Za 1 hodinu čistého času uvařte a naservírujte hlavní jídlo a dezert.

V porotě měla své zastoupení školní jídelna, vedení školy a školního parlamentu. Všem členům se aktivovaly chuťové buňky a sbíhaly sliny již při sestupování do přízemí školy. A co teprve při pohledu na krásně připravené talíře! Rozhodování bylo velmi obtížné...

1. Místo získal, stejně jako v 1. ročníku , tým deváťáků – Nicolle Brázdilová, Zuzana Velká, Max Vanča a Pavel Mrázek, kteří připravili úžasného lososa s bylinkovou krustou a špenátem, jako dezert zvolili nadýchané ovocné muffiny

2. Místo patřilo holkám z 8.A – Elišce Novotné a Renatě Mikulcové. Uvařili výborná kuřecí prsíčka v lístkovém těstíčku a jako dezert upekli čokoládové muffiny se šlehačkou.

3. Místo si vyvařily sedmačky – Šárka Doležalová, Bára Vavřínková a Eliška Gergelová, svou rybou se salátem a lehkým jogurtovo-ovocným dezertem.

Všichni účastníci si odnesly drobné ceny a jistě cenné zkušenosti.

Ještě jednou gratuluji všem, kteří se s námi přišli podělit o skvělé recepty!

Naši vítězové se pak 29. listopadu utkali s finalisty z ostatních otrokovických škol – ZŠ Trávníky,

ZŠ T.G.M. a průmyslovky. Ačkoli byla konkurence silná, tým z Mánesky opět nezklamal.

Přišli, uvařili, zvítězili !!! Profesionální práce u „plotny“, servírování i komentář,....vše zvládli na 100 procent. Dokoncečelili podezření, že chodí na rady za paní Vičánkovou. Ale kdepak!

Vítězství si jednohlasně zasloužili. Doufám, že jim nadšení pro experimentování v kuchyni vydrží a kdo ví,... třeba je jednou uvidíme v některém z televizních pořadů o vaření.

Vítězné recepty si můžete vyzkoušet i doma.