srpen 2018

Školní multilicence interaktivních učebnic Fraus

Nyní i doma! Ano, jak učitelé, tak i žáci mají možnost mít stažené a nainstalované všechny učebnice,...

které má škola zakoupené, pokud je mají žáci přiřazené. V současné chvíli je mají přiřazené žáci 8. ročníku a pracujeme na přiřazení dalších žáků 2. °. (Na něm mají všichni žáci školní účet. A většinu učebnic máme koupenou právě pro vyšší stupeň ZŠ. První stupeň zprovozníme v případě zájmu učitelů - bude to vyžadovat více času.)

Proč by si žáci mohli učebnice nainstalovat?

1. Každý žák si může každou učebnici nainstalovat až na 4 zařízení.
  2. Čtečka funguje pod Windows, iOS a Android.
  3. Učebnice obsahují tištěnou knihu s možností zvětšovat texty i obrázky, odkazy na mezipředmětové vztahy (web i do jiných učebnic), multimediální prvky - mluvené slovo, videa aj. a cvičení.
  4. Přístup k učebnicím během celého 2. ° - super k opakování.
  5. Minimálně ve fyzice může mít žák ve svém zařízení e-sešit i e-učebnici. Dobře se pak kopírují obrázky z učebnice rovnou do sešitu :-). Číst si může kdekoliv a kdykoliv a má o jednu knihu na zádech méně.

Jak učebnice získat?

1. Na každém požadovaném zařízení (max. 4) si nainstaluj aplikaci Flexibooks (dostupná např. zde).
  2. Po spuštění se přihlas školním emailem - stejným jakým se přihlašuješ do školních Office 365 ve tvaru Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Uživatelské jméno je to, kterým se přihlašuješ ve škole na počítač.
  3. Pravděpodobně budeš vyzván k zadání si svého vlastního hesla nebo ho dostaneš přidělené při ověřování emailového účtu.
  4. Po načtení všech učebnic si stáhni kteroukoliv. Pozor, mnohdy má učebnice velikost několik set megabajtů (MB)!

Kdyby cokoli nefungovalo, jak píši, napište mi ;-).

Pavel Broža