březen 2019
Po Út St Čt So Ne
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

kontakt

Základní škola Mánesova Otrokovice, příspěvková organizace

Mánesova 908
765 02, Otrokovice

Tel: +420 576 771 272
Mail: skola@zsotrman.cz
Web: www.zsotrman.cz

Naši žáci předváděli učitelům Neu roboty Sense

Od úterý 27. do čtvrtka 29. března probíhala v Gymnáziu Vincence Makovského... v Novém Městě na Moravě celostátní konference pro učitele Počítač ve škole. Díky partnerské smlouvě s firmou KDZ z Vizovic, která se zabývá mj. i roboty Neu Sense (pracovně Neuboty), se zúčastnili 4 žáci z robotického koužku - Maxmilián Vanča (IX. C), Štefan Lee Grivalský (VII. A), Felix Albert Overall (VI. C) a Lukáš Krčma (VI. B) pod mým vedením - zmíněné konference. 

Na stánku firmy KDZ žáci předváděli zájemcům z řad učitelů Neuboty, jak se programují a také jejich možnosti využití ve výuce. Já předváděl, ve spolupráci s žáky, praktické ukázky využití neubotů při výuce fyziky.

Do dějiště konference jsme přijeli v úterý 27. 3. odpoledne, kde jsme se seznámili s prostředím. Ještě dlouho do noci kluci ladili programy pro své ukázky. Ve středu jsme byli všichni k dispozici učitelům, kteří zavítali na stánek KDZ. Mezi učiteli byli i ředitelé a ředitelky několika škol v ČR. Většina návštěvníků kluky chválila, jak jsou šikovní. Měli jsme možnost setkat se i s majitelem a jednatelem KDZ panem Kunderou, který je velký fanda robotiky. 

Během volných chvil se kluci neustále zlepšovali v programování - i díky panu Havránkovi. Např. na ve středu ráno Lukáš s Felixem nedovedli převézt těleso robotickou rukou, odpoledne ano. Oba ještě zaujala robotická souprava, ze které lze postavit robota trochu dle svých představ. Protože jsme měli s sebou jedinou soupravu, montoval hlavně Felix a sestrojil funčního robota. Ve škole bude určitě pokračovat a pravděpodobně se přidá i Lukáš - díky spolupráci máme ve škole 4 soupravy.

Šikovnost našich žáků přesvědčila zástupce KDZ k pokračování partnerské spolupráce v oblasti robotů Sense i v dalším školním roce 2018/2018.

Za školu děkuji všem čtyřem žákům za skvělou práci a reprezentaci naší Mánesky.

Pavel Broža

 
 

Další informace