765 02, Otrokovice

Tel: +420 576 771 272
Mail: skola@zsotrman.cz

Pohár rozhlasu v atletice opět u nás v Otrokovicích

3. května se na stadioně TJ Jiskra Otrokovice uskutečnilo okresní kolo jubilejního 50. ročníku Poháru rozhlasu v atletice.

Za krásného mnohdy až horkého počasí bojovali atleti základních škol a víceletých gymnázií o postup do krajského kola.

A jak si vedla naše Máneska, která doslova poskládala družstva ve všech čtyřech závodních kategoriích? Přímo skvěle. V soutěži družstev starších žáků naši závodníci zvítězili a postupují do krajského kola přímo. V kategorii mladších žáků a mladších žákyň jsme obsadili 3. místa a postoupit můžeme pouze na body. A čím se mohou pochlubit naši závodníci v individuálních disciplínách? Spoustou osobních rekordů. Adam Štourač v hodu kriketem 62,00m se zařadil na 1. místo letošních atletických tabulek v 2005-kách a Patrik Matula na 3. místo výkonem 60,53m. V soutěži však obsadil 2. místo. 3. místo vybojoval Alexander Pujin výkonem 52,60m. Další 1. místa obsadili v běhu na 60m Marian Pražák výkonem 7,44s a Tereza Janebová v hodu kriketem 44,25m. Druhá místa obsadily štafety starších žáků (Staněk, Maňásek, Pražák a Čabla) a mladších žáků (Borik, Štourač, Pujin a Matula) a ve skoku dalekém si Adam Štourač vytvořil osobní rekord 478 cm.Třetí místa obsadili Petr Pšenčík ve skoku výsokém, Jan Staněk na 1500m (4:49,64 min. os. rekord) a Jan Čabla ve vrhu koulí. Verča Perničková ve výšce a štafeta mladších žákyň (Malinská, Maršálková, Perničková a Máčalová).
Na další atlety naší školy medaile nezbyly, ale přesto uvádíme celkový přehled těch, kteří se nebáli reprezentovat.
Mladší žákyně: Maršálková Kateřina, Malinská Lucie, Máčalová Valerie, Perničková Veronika, Janebová Tereza, Tihelková Marie a Beránková Beáta.
Starší žákyně: Marčíková Denisa, Horáková Simona, Lanšperková Karolína, Kandji Dieyn, Bašková Magdaléna a Hanousková Zuzana.
Mladší žáci:Fabrika Jakub, Borik Michael, Polášek Matěj, Štourač Adam, Pujin Alexander, Matula Patrik a Solař Petr.
Starší žáci:Maňásek Filip, Staněk Jan, Pražák Marian, Maršálek Matěj, Klvaň Marcel, Penner Tadeáš, Štourač Josef, Čabla Jan a Petr Pšenčík.