červen 2019
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

kontakt

Základní škola Mánesova Otrokovice, příspěvková organizace

Mánesova 908
765 02, Otrokovice

Tel: +420 576 771 272
Mail: skola@zsotrman.cz
Web: www.zsotrman.cz

Sbíráme vzpomínky

Naše republika slaví 100 let – co všechno se za tu dobu událo, kolik důležitých politických, společenských, kulturních či sportovních událostí!

A co všechno jsme si z toho museli zapamatovat – a někdy zapamatovat, pak zapomenout a znova zapamatovat... Však víme.

Jsou ale věci, které jsou osobnějšího rázu, ty jsme si zapamatovat nemuseli – ale přesto jsme to udělali. Zůstalo nám v hlavě, jak jsme si hrávali, kam jsme chodívali ven, kde byla v kině nejlepší místa, na který strom se dalo vylézt bez problémů, i když vám pár centimetrů do výšky chybělo, kde měli lepší zmrzlinu... Myslíme si, že je škoda, když takové vzpomínky časem utečou. Pokusme se je tedy zachovat i pro naše budoucí generace – aspoň trošku, aspoň kousek z toho našeho obrovského světa v našich hlavách aby tu zůstal i pro ty po nás.

Sbíráme vzpomínky – na vaše dětství či mládí, na vaše úspěchy či prohry, na vaše radosti i na váš každodenní život. Pokud se chcete o své myšlenky s námi podělit, pošlete nám svou vzpomínku buď klasickou poštou, nebo elektronicky (adresa Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ), nebo ji můžete hodit do schránky na budově ZŠ Mánesova, nebo poslat po svých dětech či vnucích (klidně mohou vaši vzpomínku zapsat oni). Zajímá nás všecko, co vám stálo za to zapamatování, a budeme vděční, když nám dovolíte nahlédnout do vašeho světa.

Vybrané vzpomínky bychom rádi uveřejnili ve vánočním čísle našeho školního časopisu Co v žákovské nenajdete – vzpomínky budeme podepisovat iniciálami a ročníkem narození (čímž vás prosíme, abyste nám ho ke svým vzpomínkám sdělili). Vaše příspěvky očekáváme do 30. listopadu 2018. Děkujeme všem, kteří nás pozvou na návštěvu do své paměti.

                                                                                      Hana Brázdilová

 
 

Další informace