prosinec 2019
Po Út St Čt So Ne
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

kontakt

Základní škola Mánesova Otrokovice, příspěvková organizace

Mánesova 908
765 02, Otrokovice

Tel: +420 576 771 272
Mail: skola@zsotrman.cz
Web: www.zsotrman.cz

Holčičí okres ve florbalu

Rok se sešel s rokem a je tu zase rozruch okolo nejpopulárnějšího sportu na naší škole - florbalu! A dívčí týmy z okolí mají tu čest odstartovat tuto sezonu.

Přejďeme raději ke hře...

Než jsem stihl přeběhnout školu po první hodině do tělocvičny ke střídačce, tak Simča Horáková už rozvlnila síť za brankářkou Slušovic, se kterými jsme turnaj uváděli. Sice nám v dalším střídání soupeřky vyrovnaly, ale my se nedali! Zkusili jsme na ně zatlačit. Uchytila se však až akce bojovné Šárky Doležalové, která našla před brankou volnou Lucku Malínskou, jenž uklidila míček do odkryté branky. Pak se individuálně prosadila gólově sama Šárka a na konečných 4:1 upravila Bára Vavřínková.

Ve druhém utkání naší skupiny nedali gymnazistky moc prostoru holkám ze Slušovic a svoje utkání zvládly.

My jsme proti Gymnáziu a jazykové škole Zlín měli velmi slibnou šanci za vyrovnaného stavu, kdy Šárka nastřelila tyč. Je pravdou, že jsme v utkání odevzdali spoustu sil, ale sokyně byly velmi silné a moc nás nepouštěly do naší hry. 2x jsme inkasovali a GaJŠ Zlín zaslouženě vybojovala první místo ve skupině .

 

Ve druhé skupině sehráli svá utkání děvčata z Fryštáku (3.), Zlína - M. Alše (1.) a TGM Otrokovice (2.). Číslo v závorce značí pozici ve skupině.

 

Tím pádem byl náš soupeř v semifinále po křížovém pravidle ZŠ M. Alše. Utkání to bylo velmi bojovné. Lucka mohla skórovat i víckrát než 2x :) Jenže při stavu 2:0 jsme začali kupit zbytečné ztráty. Do té doby velmi precizně hrající tým v obranné fázi špatně “vyhodil” míček a hned nás důrazný soupeř potrestal. Zbytek utkání byl dost nervózní, ale výsledek 2:1 jsme už udrželi.

Ve finále jsme potkali naše známé ze skupiny - GaJŠ Zlín. Chtěli jsme je překvapit drobným taktickým tahem, ale bohužel nám nevyšel start utkání. Soupeř na nás "vletěl" a my inkasovali v první i druhé minutě. Až se nám povedlo se trochu oklepat, inkasovali jsme znovu! Měli jsme i smůlu, protože nám nic nevycházelo a protivníkovi v podstatě všechno. 12 minut zápasu vypadalo jako nekonečno. Když jsme si vypracovali šanci, trefili jsme konstrukci brány nebo v rozhodující chvíli uskočil míček. Celou tragédii završila 4. branka a nakonec ještě vymetená šibenice na konečných 5:0.

 

Soupeřkám gratulujeme k zaslouženému postupu a přejeme mnoho zdaru!

 

Našim holkám chci poděkovat za bojovnost a předvedenou hru, povzbudit je do budoucna, protože mají na čem stavět!

Foto z turnaje 

Horní řada zleva: Perničková Verča, Malínská Lucka, Turčínová Peťa, Horáková Simča, Doležalová Šárka a Zakopalová Magda.

Dolní řada zleva: Gergelová Eliška, Janíková Zdenka, Vavřínková Bára, Poláková Peťa, Škrabalová Kristýna a Lanšperková Kája.

20181113 123306

 
 

Další informace