leden 2020
Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

kontakt

Základní škola Mánesova Otrokovice, příspěvková organizace

Mánesova 908
765 02, Otrokovice

Tel: +420 576 771 272
Mail: skola@zsotrman.cz
Web: www.zsotrman.cz

Chlapecký okrsek ve florbalu

Jak jsem již navedl předchozím příspěvkem, florbalový týden pokračuje! Dnes v naší tělocvičně soutěží mladší i starší kluci!

Tentokrát jsem začátek stihnul, ale jak naschvál, hráli jsme až pozdější utkání :D

Mladší předehrávali zápas starším. Ve skupině se hned na úvod potkali s velmi běhavou ZŠ Komenského II Zlín. 5 minut jsme nevěděli, kde nám hlava stojí, ale Lukáš Bartoň dokázal i tak skórovat. Když jsme hru vyrovnali, dokázali se pohybovat se soupeřem, bohužel jsme inkasovali na konečných 1:1. Remízu však bereme.

Druhý zápas skupiny, kde se 4 týmy utkávají každý s každým, jsme sehráli s Gymnáziem a jazykovou školou Zlín. Chvílemi to vypadalo na “one man show”, protože Lukáš Bartoň vstřelil 2 góly. Na ten 2. mu nádherně vyhodil míček náš brankář Saša Pujin do sólového úniku. Soupeř se nevzdal a snížil v polovině klání na 1:2. Dramatičnosti do závěrečného hvizdu tak bylo dost. Skóre se už ale nezměnilo.

Posledním soupeřem nám byl Fryšták. Petr Červenka vysunul Adama Štourače - 1:0. Fryšták srovnal. Adam Vanča “ostře” vypálil - 2:1. Fryšták srovnal. Lukáš Bartoň byl při chuti, narazil si se spoluhráčem a “bum” - 3:2. Fryšták srovnat nedokázal.

A protože jsme se sedmi body čekali, jaké výsledky budou mít další týmy, podívejme se na turnaj starších kluků...

 

Starší kluci se ve své skupině potkali s Gymnáziem a jazykovou školou Zlín. Vůbec se nám nepovedl start, kdy jsme po špatném bránění zbytečně inkasovali. Ondra Štefka ale rychle srovnal stav. Chtěli jsme vyhrát, většinou jsme hráli na útočné polovině. Převahu jsme zužitkovali až v přesilovce zásluhou Petra Kopeckého. Stav 2:1 už vydržel až do konce.

Následující mač našich starších žáků opět nezačal dobře. Zatímco naše šance vyšly naprázdno, Fryšták trestal! Kluci tak museli znovu dohánět a přidat na výkonu. První útok ve složení Fagulec, Kopecký, Štefka si vyměnili míček a poslední jmenovaný srovnal číslice na ukazateli skóre. Následně se zápas zbytečně zdramatizoval testosteronem, rozhodčí museli častěji uklidňovat hru. Naštěstí nás po sérii několika zahozených příležitostí uklidnil Ondra Štefka a my znovu 2:1 vyhráli.

Do posledního utkání jsme nastoupili proti ZŠ Komenského II Zlín. Instrukce zněli jasně - zvítězit! Proto jsme na soupeře hned od úvodu zatlačili. Výsledkem bylo množství střel, ale žádná se neuchytila. Až když se dopředu podívali i hosté, využili jsme okénka v obraně a Šimon Hanák nás poslal do vedení. Seba Poslt v tomto utkání zatím neměl moc práce, možná proto propustil za své záda hned první střelu - nebyl rozhýbaný? O to víc jsme se vrhli do útoku a soupeři se otvírala vrátka k brejkům. Už jsme ji neobdrželi, naopak nám tam konečně spadla ještě jedna rána z mnoha dalších, které jsme na brankáře vyslali. Konkrétně to byla ta od Peti Kopeckého a straší napotřetí zvítězili 2:1.

To pro starší znamenalo konečné 1. místo!

Mladší jen vinou horšího skóre skončili druzí.

I tak do úterního okresu postupují obě mužstva, čímž děkuji hráčům za vzornou reprezantaci školy a předvedený obětavý výkon.

 

Horní řada zleva: Mareš Lukáš, Kopecký Petr, Bartoň Lukáš, Fagulec Matěj, Zpěvák Josef, Tulach Jan, Rybenský Ondřej, Hanák Šimon a Nevařil Zdeněk.

Prostřední řada zleva: Zakopal Ondřej, Černohous Jan, Novák Josef, Kočař Martin, Vanča Adam, Viteker Adam, Červenka Petr, Borik Michael a Štourač Adam.

Dolní řada jak jinak než zleva: vedoucí týmů Šindler Stanislav, Štefka Ondřej, Fabrika Jakub, Marčík Dominik, Poslt Sebastian, Brázdil Tomáš, Pujin Alexandr a Talášek Marek.

20181115 120452

Foto z turnaje

 
 

Další informace