říjen 2019
Po Út St Čt So Ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

kontakt

Základní škola Mánesova Otrokovice, příspěvková organizace

Mánesova 908
765 02, Otrokovice

Tel: +420 576 771 272
Mail: skola@zsotrman.cz
Web: www.zsotrman.cz

Tradiční výjezd do Anglie

Tradiční výjezd do Anglie, kam se v polovině června vydal plný autobus žáků druhého stupně, očima našich osmaček.

ANGLIE (první den - v OXFORDU)

Jeli jsme. Dlouho. Byli jsme unavení, přesezení, ale hlavně jsme se těšili. Na něco nového, krásného a nezvyklého. Konečně jsme dorazili do Oxfordu. Krásného městečka, které nás okouzlilo hned, jak jsme vystoupili z autobusu. Procházeli jsme ulicemi a pozorovali koleje, které jsou pro Oxford velmi typické. Nejvíc nás snad okouzlila Christ Church collage. Jedna z největších kolejí Oxfordské univerzity v Anglii. Mohli jsme jít dovnitř a pozorovat tu krásu. Také jsme byli v jídelně z Harryho Pottera a viděli jsme krásy koleje. Když jsme z koleje vyšli na silnici a pokračovali dále v našem programu tak na nás padal ten pravý anglický déšť a my jsme byli šťastní. Šli jsme do obrovského muzea, které nás moc zaujalo a viděli jsme tam moc zajímavých věcí. Když jsme skončili v muzeu přišel čas volna. S kamarády jsme šli do typického anglického fast foodu FIVE GUYS a pak jsme nakoupili pár maličkostí jak pro sebe tak i pro rodinu. Po celém dni jsme byli moc unavení, a tak jsme kolem osmé večer nastoupili zpátky do autobusu a jeli jsme na meeting point za náhradními rodinami.                                                             Šárka Doležalová 8.A

Všechno to začalo 12. června, kdy se někteří žáci druhého stupně vydali na poznávací zájezd do Anglie. Po rozloučení s rodiči jsme nasedli do autobusu a společně s paní učitelkou Řezníčkovou, Vašátovou a samozřejmě s panem učitelem Šindlerem jsme se vydali na dvacetičtyřhodinovou cestu. V Brně nás čekala naše průvodkyně, která nám později ukázala památky Anglie. Cestovali jsme přes Německo, Holandsko, Belgii i Francii a jeli i Eurotunelem. Odměnou pro nás byl dojezd do Anglie a prohlídka města Oxford. Večer toho dne jsme se setkali s rodinou, u které jsme byli celý týden ubytováni. Další den jsme k snídani dostali většinou toasty, a pak už nás čekal další den chození po památkách. Toho dne jsme viděli například Stonehenge a navštívili jsme i římské lázně. V sobotu jsme se podívali na Warwick Castle, kde se mi líbil hlavně interiér doplněný figurínami v dobovém oblečení a nádherné vyhlídky, což byl pro mě asi největší zážitek. Tento den jsme stihli ještě prohlídku města Stratford nad Avonem, kde jsme viděli i Shakespearův rodný dům. Předposlední den, tedy v neděli, jsme si prošli památky Londýna, kde jsme viděli třeba Big Ben, Trafalgar square, Buckinghamský palác, ale i London Eye, ze kterého byl rozhled na celý Londýn. Londýnem končil náš pobyt v Anglii a potom následovala další dvacetičtyřhodinová cesta zpět domů.                                                                                                            Petra Poláková, 8.A

 

 
 

Další informace