leden 2020
Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

kontakt

Základní škola Mánesova Otrokovice, příspěvková organizace

Mánesova 908
765 02, Otrokovice

Tel: +420 576 771 272
Mail: skola@zsotrman.cz
Web: www.zsotrman.cz

Okrskové kolo ve florbalu chlapců

Zatímco děvčata postupovala do okresního kola přímo, obě chlapecké kategorie si museli svoji účast vybojovat v okrskovém kole.

 

Kategorie starších chlapců zahajovala okrskové kolo jako první a hned utkáním s Trávníky. Od začátku jsme chtěli hrát naplno a to se nám vyplatilo. Adam Vanča po 15 vteřinách poslal náš tým do vedení. Během prvního střídání se trefil i druhý útok v podání Dominika Marčíka a chvíli na to se prosadil podruhé Adam Vanča. Zbytek zápasu se nesl ve znamení spalování šancí. Náš golman Saša Pujin neměl ani moc práce, protože obrana zahrála velmi dobře. Konkrétně Zdeňa Nevařil, Peťa Červenka a Štefan Grivalský. 3:0!

Druhé utkání se hrálo velmi bojovně! Bylo moc vidět, že oba týmy chtějí vyhrát. S ubývajícím časem to začalo vypadat, že kdo vstřelí první gól, bude mít obrovskou výhodu. To se podařilo Gymnáziu Lesní čtvrt 3 minuty před koncem. Snažili jsme se vyrovnat, ale to už jsme nestihli... Podlehli jsme soupeři 0:1.

Poslední utkání, které starší odehráli proti Velkému Ořechovu. Adam Štourač od úvodu velel k útoku. Honza Černohous hrál pro své spoluhráče a oplatilo se nám to. Síť se totiž podařilo rozvlnit Ondrovi Štefkovi a to dokonce 4x, Tomovi Brázdilovi a Dominiku Marčíkovi.

Starší chlapci obsadili v okrsku 2. místo.

Kapitán našeho mladšího družstva Filda Kotačka vylosoval stejné pořadí v tabulce jako kapitán starších Adam Štourač. To proto, aby se mi lépe pamatovalo, kdy máme hrát. 

Na úvod jsme se utkali s Gymnáziem Lesní čtvrt. Zápas to byl vyrovnaný, hrálo se ve vysokém tempu a nám přálo střelecké štěstí. Postupně se trefil Marek Sotolář, Adam Hoferek, Filda Zábojník a Pepa Novák. 4:0! Je třeba pochválit vzorně hrající obranu ve složení Josef Novák, Vojta Krkoška, Matyáš Vodárek a Lukáš Pospíšek.

Druhé utkání bylo taky čtyřgólové, ale s tím rozdílem, že Lukáš Fabrika přeci jen jednu střelu za svá záda pustil, ale to až za stavu 2:0 pro nás. Nejprve se totiž trefil Radek Lanšperk, pak Tran Tinh Dinh. Na konečných 3:1 upravil Pepa Novák.

O 1. první místo tak naši kluci museli bojovat se ZŠ Trávníky. Hrál se asi nejhezčí florbal celého dne, šance byly na obou stranách, ale šťastnější byly nakonec Trávníky, kterým se podařilo jednou skórovat. Nezabránil tomu ani posily z lavičky Michael Marčík a Kuba Olšák.

Mladší tak obsadili taktéž 2. místo.

Foto z turnaje

 
 

Další informace