duben 2019
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

kontakt

Základní škola Mánesova Otrokovice, příspěvková organizace

Mánesova 908
765 02, Otrokovice

Tel: +420 576 771 272
Mail: skola@zsotrman.cz
Web: www.zsotrman.cz

Třída VI. B

Milí mí šesťáci, vážení rodiče,

za okny dává o sobě stále silněji vědět jaro a my už máme za sebou pomalu tři čtvrtiny prvního společného roku a snažení Vašich dětí na II. stupni. Jsem velmi ráda, že se stále více utužuje kolektiv žáků VI. B a že všichni víme, že se na toho druhého v naší třídě můžeme vždy spolehnout :-)

Dovolte, abych Vás pozvala na Den otevřených dveří, které Vám všem naše škola otevírá 4. dubna (podrobnější informace na našich webovkách).

Kvapem se nám blíží také hodnocení prospěchu a chování žáků za III. čtvrtletí. Děti se budou chlubit svými známkami za III. čtvrtletí na poslední stránce ŽZ a vy se budete moci osobně setkat a zhodnotit práci Vašich dětí v jednotlivých předmětech s jejich vyučujícími na informačním odpoledni výjimečně v út 23. 4. 2019.

Budu se tešit na setkání s Vámi a přeji Vám krásné jaro :-)

Ivana Kobylíková, TU VI. B 

 

Informace k výuce
 
   
     
     
 

Programování ve Scratchi

Žáci 6. ročníku dostanou v rámci předmětu IKT možnost programovat Scratche

 

6. B na jednom prkně

Ve st 24. 10. absolvovala třída 6. B preventivní program Na jednom prkně. Díky Honzovi a Báře z olomouckého D-sdružení jsme 4 hodiny pluli na prkně ve vodách fantazie... Zahráli jsme si na to, čím vším může takové obyčejné dřevěné prkno být... Každý "věnoval" své prkno na stavbu společného voru, na kterém měla naše parta přeplout bažinu démonů... Lámali jsme si hlavu nad stavbou magických menhirů na jednom z fantastických ostrovů, na který jsme na našem voru dopluli... Vrcholem pak byl "lidský" žebřík, po kterém si odvážlivci vyzkoušeli lézt a který se stal dalším z mnoha důkazů, že kolektiv 6. B má pevné základy a každý z něj se může na ty ostatní vždy spolehnout :-)  Odměnou nám byla LISTINA ÚSPĚCHŮ, na kterou jsme si přidali pravidla, jež se nám za celodopolední plavbu osvědčila a dovedla nás k cíli, a budeme věřit, že dodržováním těchto pravidel dosáhneme úspěchů dalších a významnějších!      Děkuji "své" třídě za báječně strávené dopoledne... I. Kobylíková, TU VI. B

Jsme na jednom prkně...

 

SEIFEROS

21. 9. nás navštívila společnost SEIFEROS z Lednice na Moravě, jejíž členové nám spolu se svými svěřenci - různými dravci a sovami - ukázali a předali spoustu zajímavostí. Zblízka jsme si prohlédli výra, raroha, luňáka, káně nebo orla, některé ptáky jsme si mohli také pohladit. Praktické ukázky letu či lovu některých dravců a sov byly pro všechny zážitkem :-)

KUK na výra...

 

ADAPŤÁK

12. - 13. 9. jsme strávili den a noc na táborové základně DDM Sluníčko na Štěrkovišti. Myslím, že adapťák si všichni v 6. B užili :-) Naše velké poděkování patří paní psycholožce Lence Zvoníčkové, díky jejímž hrám a aktivitám jsme utužili náš kolektiv, a také všem šikovným maminkám, které nám připravily spoustu dobrot, na kterých jsme si v mezičase nejrůznějších her a soutěží pochutnávali...

Poznáte se???

 
Žádné události

Další informace